Jermanová se účastnila již premiérového ročníku projektu a, jak sama říká, když ji organizátoři začátkem roku oslovili s žádostí o převzetí záštity Českého Goodwillu 2014, dlouho s odpovědí neváhala.

Jaroslavu Jermanovou, tehdy ještě jako zástupkyni společnosti Aksamite nábytek, na ocenění Český Goodwill 2013 nominoval jeden z obchodních partnerů firmy. Důvodem nominace byly vždy korektní obchodní vztahy a snaha o zachování tradice nábytkářské výroby v Čechách, za které Jermanová pro společnost Aksamite získala zvláštní cenu poroty zaštítěnou mediálním partnerem projektu Regie Radio Music.

Své dojmy ze slavnostního večera, který se konal u příležitosti vyhlášení vítězů a předání cen Český Goodwill 2013, stejně jako z průběhu celého pilotního ročníku hodnotí Jermanová kladně: „Z nominace jsme měli velikou, protože jsme ji vnímali jako významné ocenění kvality naší práce. S účastí v projektu Český Goodwill jsme neměli téměř žádnou práci navíc, takže výsledný přínos byl pro nás výhradně pozitivní."

Sympatická je jí také hlavní myšlenka projektu Český Goodwill. „Vážím si úsilí organizátorů vyzdvihnout tradiční morální hodnoty a ocenit odpovědný přístup k podnikání. Když si někdo všimne vaší poctivé práce, je to pro vás obrovským zadostiučiněním i motivací k dalšímu snažení zároveň," uvádí Jermanová a dodává: „Proto když jsem obdržela od HPCG žádost, abych převzala záštitu nad Českým Goodwillem 2014, dlouho jsem se rozhodovat nemusela."

Dobré slovo vždy potěší

Podobně pozitivní pocity z ocenění Český Goodwill mají i další účastníci premiérového ročníku. „Je krásné vědět, že člověk, který Vás nominoval, Vás takto vnímá, i když se nikdy ani slůvkem nevyjádřil. V životě asi opravdu platí, že činy jsou více než slova," hodnotí Angelika Gerasimová, předsedkyně správní rady obecně prospěšné společnosti III. dům. Tato nezisková organizace se zabývá propojováním dvou citlivějších skupin společnosti, jehož výsledkem je ulehčení života seniorům a zapojení sociálně znevýhodněných lidí do pracovního procesu.

Její slova potvrzuje i Michaela Hustá, majitelka soukromé kliniky OČNÍ EU, kterou veřejnost svým hlasováním zvolila za Osobnost Českého Goodwillu 2013: „V současném prostředí plném negativních zpráv je nezbytné a nadmíru užitečné informovat o všem pozitivním, co nás obklopuje. Myslím si, že i přes pesimistickou náladu v naší společnosti, anebo právě pro ni, je užitečné poslat do světa zprávu, že poctivá práce stále růže přináší, i když je to velká dřina."

Pokud také chcete někoho potěšit uznáním jeho poctivé práce a odpovědnosti vůči okolí, využijte příležitosti a nejpozději do konce června jej nominujte na ocenění Český Goodwill. Nominace probíhají on-line prostřednictvím jednoduchého formuláře, který najdete na www.cesky-goodwill.cz.

Český Goodwill 2014 se koná pod záštitou inženýrky Jaroslavy Jermanové, I. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Organizátorem projektu je česká poradenská skupina HPCG, mediálně jej podporují regionální Deník, multimediální projekt ZET skupiny Lagardère, Regie Radio Music, specializovaný server MMportal.cz a zpravodajsko-informační portál SkyPaper.

Cíle projektu Český Goodwill• Ocenit poctivou práci a odpovědný přístup k okolí podniku v rámci jeho podnikatelských aktivit.
• Vyzdvihnout tradiční morální hodnoty.
• Motivovat širokou veřejnost k pozitivnímu myšlení.
• Podpořit podnikatelského ducha, podnikatele a společnosti působící v České republice.
• Vybudovat aktivní platformu pro sdílení know-how a networking.
• Zprostředkovat výměnu zkušeností, které zdůrazní, že cesta odpovědného podnikání je tím správný směrem k udržitelnému rozvoji a prosperitě jednotlivců, regionů i celé ČR.
• Posilovat pozitivní vnímání značky a image společností, které se do projektu zapojí, v kontextu společenské odpovědnosti.

Čtěte také: Část zisku firmy dávají automaticky na pomoc potřebným