Odtahy zajišťuje z více než poloviny právě správa služeb, zbytek obstarává soukromá firma najatá Prahou. Podíl správy služeb se ale zvyšuje. „V blízké budoucnosti neočekáváme žádný dramatický nárůst počtu odtahů, a proto žádné nové investice do odtahových vozidel a souvisejících činností neplánujeme," uvedl Bohdan Frajt, ředitel SSHM.

Ilustrační fotografie
Odtah už nehrozí, ale pokuta ano. Na čištění ulic upozorní e-mail

Dočasný odtah vozidla 

Podle Technické správy komunikací se naopak zvyšuje počet aut, která nebyla včas přeparkována z čištěných komunikací, a bylo třeba je odtáhnout.  Letos jarní čištění začalo 3. dubna a počet odtahů vzrostl od roku 2005 o polovinu.

Město musí podle zákona odtažené auto vracet na místo, kde bylo zaparkované. Řidič musí za dočasný odtah zaplatit 1300 korun.

Odtah auta v Praze. Ilustrační foto.
Počet odtahů aut v Praze klesl během pěti let na polovinu

Přeměna parkovišť 

Za normálních okolností zaplatí řidič auta odtaženého na odstavné parkoviště 1900 korun. Zhruba polovinu dostane soukromá firma, pokud správa služeb využije její auta. Platí se i každý den stání na hlídaném parkovišti.

Počet odtažených aut klesá a město část odstavných parkovišť přeměnilo na P+R. Jde např. o parkoviště na Kotlářce v Praze 5, v Písnici v Praze 4 a na Zahradním Městě v Praze 10. Protože nejsou u metra, řidiči je moc nevyužívají.

Odtahová služba.
Praha chce za čtyři roky zaplatit firmě za odtahy aut 80 milionů