Pražský akciový trh posílil v souladu s vývojem západoevropských burz, kde také nastala mírná růstová korekce po pondělních ztrátách, uvedl makléř Fio banky Josef Dudek.

Cenné papíry Monety smazaly své pondělní ztráty 

Objem obchodů před závěrečnou aukcí byl nižší než průměr za poslední rok, upozornil Petr Zelenka z Patria Online. „Praha se tak pořád nedokáže vrátit na předvánoční úrovně objemů," doplnil.

Nejvýrazněji v úterý pražský burzovní index táhly vzhůru akcie VIG, shodli se analytici. Polepšily si o 1,31 procenta na 613 korun. V úterý nejvíce obchodované cenné papíry Monety smazaly své pondělní ztráty, když zdražily o 0,55 procenta na 81,55 koruny.

Koruna vůči dolaru nepatrně posílila 

Akcie Komerční banky zpevnily o 0,23 procenta na 888 korun. „Z finančního sektoru se dařilo všem kromě Erste," shrnul Zelenka. Rakouská bankovní skupina odepsala 0,01 procenta na 764,80 koruny, když dopoledne ztrácela i víc než procento.

„Akcie O2 se růstem o 0,78 procenta vrátily na psychologickou úroveň 270 Kč," podotkl Dudek. Cenné papíry energetické společnosti ČEZ stagnovaly na 425 korunách, když jejich objem obchodů byl v úterý druhý nejvyšší. Česká měna se kolem 17.00 obchodovala k euru proti pondělnímu závěru beze změny na 27,02 Kč/EUR. Vůči dolaru nepatrně posílila na 25,13 Kč/USD.

Čtěte také: Pražská burza stagnovala, rostly Moneta a Erste, klesly ČEZ a VIG