První letošní Dyzajn market začal v sobotu na náměstí Václava Havla. Největší prodejní výstava autorské tvorby šestkrát ročně představuje na dvě stovky převážně českých a slovenských tvůrců, designérů a umělců z různých odvětví, jakými jsou například šperk, móda, doplňky, hračky, papírnictví, porcelán či bytové doplňky. Akce je výjimečná tím, že je na ni možný vstup zdarma, bez bariér i s domácími mazlíčky.

Tématem výstavy je „ztěleSNIDyzajn"

Každá z edic během roku má svou vlastní dominantu, specialitu, kterou bude tentokrát výstava „ztěleSNIDyzajn“. Vystavených projektů bude celkem 15 a přímo v místě, návštěvníci hlasováním rozhodnou o tom, které pojetí se jim líbí nejvíce.

Jeden z hlasujících vyhraje kolekci designérských výrobků v hodnotě 15 tisíc korun. Vítězný produkt bude poté vyhlášen na sociálních sítích akce, půjde do výroby a jeho autor bude odměněn bezplatnou účastí na Dyzajn marketech, které proběhnou v roce 2019.

Proč je tématem výstavy sám Dyzajn market? „Zajímalo nás, jak se s tímto abstraktním tématem tvůrci poperou. Už jen samo slovo „ztělesnění“ je dvojsmyslnou formulací, ve které je obsaženo jak tělo, tak snění, a to obojí jsme chtěli zhmotnit v produktech, které postupně zahájí soubor naší vlastní kolekce výrobků,” vysvětluje hlavní organizátorka akce Olga Velíšková.

Dyzajn market není jen trh

A protože Dyzajn market není jen trh, je součástí i kreativní dětský koutek otevřený po celou dobu konání, tentokrát na téma Ze života hmyzu, kdy se děti nápaditou formou mohou seznámit se životem v trávě a poučit se, že není třeba se ho bát.

20 stánků se všemi možnými chutěmi české i zahraniční kuchyně zajišťuje výběr skvělého jídla a pití. Nechybí ani doprovodný program, v kterém se tentokrát představí tři písničkáři a písničkářky nejen z Čech a divadla nejen pro děti.