U této příležitosti vychází nová kniha „Kde pijí múzy".

K pivnici U Zlatého tygra se váže několik významných symbolů. Jednak býval Tygr domovským lokálem Bohumila Hrabala, jehož nedožité sté narozeniny si letos připomínáme, ale dávno před tím také útočištěm Josefa Kajetána Tyla, autora slov české hymny.

Právě u piva v hospodách, v restauracích a kavárnách se odehrála významná část českých dějin, vznikla díla, která náš národ provázejí desítky let a významně přispěla ke kulturnímu vývoji.

První v řadě

close Kniha 'Kde pijí múzy' publicisty a rozhlasového moderátora Lukáše Berného. zoom_in Také proto nyní vychází kniha „Kde pijí múzy" publicisty a rozhlasového moderátora Lukáše Berného.

„Není to však kniha pouze o velikánech českého umění, ale o kultuře na obou stranách výčepního pultu. O poctivém hostinském řemesle, o mnoha mužích, řekněme prostých, jejichž jména jsou dnes většinou zapomenuta, ale kteří měli svůj podíl na tom, že ona místa k české kultuře patří," říká autor.

Kniha vychází s podporou Plzeňského Prazdroje, který podporuje a rozvíjí výjimečnou českou pivní kulturu. Kde pijí múzy je první knihou v připravované ediční řadě s podtitulem „Za kumštem po lokálech" nakladatelství Sanch, která mapuje význam pražských kaváren, salónu a pivnic pro českou kulturu.