Platy zaměstnanců DPP porostou postupně – počínaje od 1. září 2015 dochází k navýšení mezd o 2,1 procenta a následně od 1. ledna roku 2016 o další 1,4 procenta. „Považuji to za velmi dobrý kompromis, který přináší sociální smír na další minimálně dvouleté období," uvedl generální ředitel DPP Jaroslav Ďuriš. O vývoji mezd od 1. ledna 2017 se bude podle Ďuriše v budoucnu jednat v návaznosti na hospodaření společnosti.

První jednání o kolektivní smlouvě, a tedy i zvýšení mezd, se uskutečnilo na začátku července. Kolektivní smlouva ustavuje vztah mezi vedením podniku a zaměstnanci. Smlouva řeší nejen výši mzdy, ale rovněž například podobu sociálního programu zejména pro profese vyžadující vysoké nároky na zdravotní stav.

Stoprocentním vlastníkem podniku je Praha, která platí provoz DPP ročně částkou kolem 11 miliard korun. DPP přepraví denně zhruba 3,3 milionu cestujících, ročně je to přibližně 1,2 miliardy lidí. Dopravní podnik je největší akciovou společností v majetku Prahy a zaměstnává více než 10 tisíc lidí.