Návštěvníci se mohou těšit na exotickou kuchyni a restaurace, chybět nebude bublinkový bar a tankové pivo. Kromě toho plzeňského tu potečou pivní speciály Vinohradského pivovaru. Zdejší zkušení výčepní také návštěvníkům připraví školu čepování, ve které ukážou, jak správně načepovat hladinku.

Slavnostní zahájení proběhne v pátek od 11 hodin, v 18.30 pak budou následovat živá hudební vystoupení zpěvačky Zea a DJ Sta. Kromě cyklu koncertů, talk show a filmových promítání vystoupí během následujících dní na Smíchově i taneční soubory.

Koncept tak bude tentokrát jiný, než je Manifesto na Florenci, které stále probíhá. „Na Smíchově jsme vytvořili dočasný prostor. Manifesto je každodenním festivalem dobrého jídla a kulturních zážitků, bude zde každý týden živá hudba a promítání zdarma,“ vysvětluje pořadatel Martin Barry.

Bambusový labyrint u vodní plochy

V letní oáze si pak návštěvníci mohou odpočinout na břehu mělké vodní plochy, u které bude paluba se zeleným labyrintem z bambusu, chmelu a kvetoucích popínavek vyrobená na míru od dua architektů Chybík + Krištof. Na vodě budou plavat ručně vyráběné dřevěné plachetnice, které si budou moci návštěvníci půjčit pro zábavnou kratochvíli.

„Jsme místem pro místní obyvatele a lidi, kteří si chtějí vychutnat kvalitu, ne pro ty, kdo do Prahy jezdí cíleně pro lacinou hladinu alkoholu. Vítáni jsou u nás všichni,“ dodává Barry.

Manifesto bude napájet výhradně elektřina vyrobená v Česku z větru, slunce a vody, platit se bude pouze bezhotovostně. Akce pod záštitou smíchovské radnice potrvá až do konce roku, poté se přesune na jiné místo páté městské části.