Nový projekt Pitkovická i druhá etapa komplexu Kozáková navážou na stávající zástavbu Central Group, nesoucí název Nové zelené město a Májovková. Dohromady zde vznikne bezmála tři sta bytů v jedenácti čtyřpodlažních domech a dvě stovky rodinných a řadových domů.

K tomu projekt, který developer nyní předložil k posouzení jeho vlivu na životní prostředí (EIA), počítá se zhruba osmi stovkami parkovacími místy jak v garážích, tak na pozemcích u rodinných domů a na nově navržených komunikacích.

Školka se promění ve školu

Ještě před deseti lety měly Pitkovice necelých pět stovek obyvatel. Nyní v někdejších polích vznikne celé satelitní městečko. „V minulosti už jsme v našich projektech v Pitkovicích dokončili celkem 644 bytů a 185 rodinných domů,“ upřesnil Ondřej Šťastný, analytik Central Group.

Na nedostatečnou občanskou vybavenost v lokalitě aktuálně reaguje městská část chystanou výstavbou multifunkčního domu, pro kterou zakoupila 13hektarový pozemek. Studii budovy představila loni v listopadu. Vzhledem k narůstajícímu počtu obyvatel je nyní potřeba zejména mateřská školka, která se má časem změnit na základní školu.

„Úloha základní školy, plnící dočasně funkci školy mateřské, se ukázala vzhledem k předpisům značně náročná,“ konstatuje studie. Kvůli požárním a bezpečnostním nárokům na školku nelze konstrukci domu pojmout jako čistou dřevostavbu, jak radnice původně plánovala.

Investici, která má zahrnovat i společenský sál a prostor pro lékařskou ordinaci, odhaduje Praha 22 na 40 až 60 milionů korun. Převážnou část by měl zaplatit pražský magistrát. Městská část se na ní bude investičně podílet zhruba z deseti až 15 procent.