Letos 28. listopadu ČRa začnou s vypínáním vysílačů DVB-T České televize v Praze na Žižkově a na Cukráku, v únoru přeladí čtyři vysílače přechodové sítě ČT na finální kmitočty a celou stávající vysílací síť vypnou do 31. května. Vypínání sítě s komerčními stanicemi, jako je Nova, Prima nebo Barrandov, začne 8. ledna opět v Praze na Žižkově a na Cukráku a bude dokončeno do 29. června.

Přechodové sítě, které mají zajistit plynulý přechod na DVB-T2, nyní pokrývají přes 99 procent populace. Lidé, kteří teď přijímají TV signál na anténu, si mohou už nyní vyzkoušet nový standard. Přechod na nový standard si vynutil celoevropský proces, během kterého se část televizního pásma 700 MHz uvolní pro rychlé mobilní sítě 5G. V Česku začne aukce uvolněných kmitočtů na podzim.

Nalaďte se na DVB-T2

České Radiokomunikace dnes také spustily informační kanál Nalaďte se na DVB-T2 s hybridní aplikací HbbTV, který běží v regionální síti 8 pokrývající 55 procent populace, zejména v krajských městech.

O přechodu podle průzkumu ČRa ví 87 procent Čechů, 52 procent tuší, kdy k přechodu dojd,e a 30 procent už přijímá DVB-T2. Z toho 21 procent má vhodný televizor a devět procent set top box. Na trhu je kolem 2400 typů certifikovaných televizorů a set top boxů. TV signál z vysílačů přijímá 55 procent lidí, zbytek má kabelovou televizi, satelit nebo příjem přes internet.