„Doufáme, že outlet bude, chceme ho. Stále s nimi jednáme, protože už tam jsou některé schválené projekty jako přivaděč vody ze 4,5 kilometru vzdálených Vrbic," uvedl Janča.

Původně tu měl stát logistický areál

Podle něj by to mělo být outletové centrum, tedy obchody s módou, jako v německém Ingolstadtu, kam dojíždějí nakupovat tisíce Čechů. „Teď nám ale (Smile) říkali, že by to trochu změnili," uvedl Janča. Obchodní areál byl podle něj před vydáním územního rozhodnutí, ale vše okolo, tedy kanalizace, čistička, plyn, elektřina, mají stavební povolení.

Původně měl na pozemku, který patří německé finanční a developerské firmě VIB Vermögen, stavět plzeňský RV technik obří logistický areál. Janča je rád, že tam průmyslová zóna nevznikne, což podpořil také kraj. Od roku 2011 chce pozemek Smile, který teď ale vede spor s RV technikem.

Obec aktivitu firmy vítá

Obec aktivitu firmy Smile vítá. Má projekt na obecní zónu na 13 pozemků, ale chybí tam voda. „Máme obrovský zájem o přivaděč vody a dáváme to dohromady jak s investorem, tak s karlovarskými vodárnami," uvedl Janča. Navržená zóna je největší od roku 1989, za 27 let se v Benešovicích postavilo devět domků. „Zájem o bydlení se výrazně zvýšil poté, co byla oznámená investice do logistického parku a poté do outletu," řekl. V obci žije 226 občanů, za 25 let přibylo 70 lidí.

„Budeme prodávat pozemky za nízkou cenu. Jsme přestárlá obec a chceme co nejvíc mladých. Outlet by jednoznačně pomohl," uvedl Janča. Podle něj chce Smile získat pozemky od VIB na outlet, ale čeká na verdikt soudu.

Čtěte také: KRÁTCE: Kdo osídlí gastroprovoz v Dejvické?