„Industriální typ architektury jsme nezvolili náhodou. Studio Jakub Cigler Architekti se inspirovalo okolím, moderní stavby tak korespondují s památkově chráněným bývalým Domem odborů i kampusem Vysoké školy ekonomické,“ vysvětluje Pavel Streblov, tuzemský ředitel Penta Real Estate pro komerční výstavbu. První budovu, zkolaudovanou loni, obsadila poradenská firma Deloitte. Plně pronajata je také čerstvě dokončená druhá budova s obchodní pasáží.

Největší plochu v pasáži Churchill obsadil řetězec Lidl, který tak otevřel svoji už 39. prodejnu v Praze. Nájemci kanceláří, místní obyvatelé nebo vysokoškolští studenti mohou nakupovat také v drogerii Rossmann a značkové prodejně Don Pealo.

Součástí projektu Churchill je i centrální náměstíčko s vodním prvkem a venkovním posezením s výhledem na siluetu Starého Města a Hradčan. Během léta zde bude otevřena nová restaurace, kavárna a bistro.

Propojení s metrem

V budoucnu může sloužit posezení s pasáží také cestujícím. Správa železnic chystá propojení moderního komplexu s hlavním nádražím a vestibulem metra, čímž vznikne i nejkratší spojení do samotného centra metropole. Stavba byla zahájena začátkem května.

Už nyní se změnilo nejbližší okolí projektu. Zmizely původní úzké chodníky v ulicích Seifertova a v Italské, podél budov jsou široké cesty osázené stromy. Metropolitní ráz získala tato oblast také se vznikem sousední rezidence, kterou podle návrhu ateliéru Aukett postavila společnost Sudop.

Penta Investments je majitelem společnosti VLM, která je vydavatelem Pražského deníku.