Velký nápor sledovaly v sobotu od otevření všechny čtyři obchodní domy IKEA, které firma v České republice provozuje. Aktuální obsazenost mohli lidé sledovat na jejím webu. Například ostravská IKEA byla kolem 11.15 zcela plná, posledních pár míst zbývalo v tento čas i v prodejně v Praze na Zličíně.

Nakupující vyrazili také do OC Nový Smíchov. Ačkoliv provoz byl klidný, kratší frontu lidé stály před obchodem New Yorker. U několika oblíbených prodejen byly už předem vytvořeny koridory pro regulaci řady. Nárazově lidé čekali také před prodejnou punčochového zboží a plavek Calzedonia. V tomto obchodě však mohou v jeden čas být maximálně tři zákazníci.

Návštěvníkům chybí místa k odpočinku 

Větší provoz panoval v OC Letňany. Delší fronty byly například u obchodů Sinsay nebo Cropp, které nabízejí módu především pro mladé. Kromě prodejen s oblečením byly fronty u pokladen také v prodejnách obuvi. Plná byla ale také třeba restaurace McDonald\'s.

Návštěvníkům center evidentně velmi chybějí místa k sezení, která musela centra z nařízení vlády odstranit nebo zahradit. V OC Letňany je k dispozici několik křesel, neustále byla obsazená.

Lidé ve velkém postávali u zábradlí, aby se mohli při čekání na ostatní členy domácnosti, se kterými na nákupy vyrazili, alespoň opřít. Někteří nedbali přehrazení a hledali jakékoliv místo, kde by se posadili. Pracovník bezpečnostní agentury je však přišel upozornit, že to není možné.

Tento víkend je první po více než čtyřměsíčním uzavření, kdy jsou opět otevřené všechny obchody. Platí v nich limit jednoho zákazníka na 15 metrů čtverečních. Lidé musejí mít zakrytá ústa a nos, dodržovat odstupy a před vstupem do prodejen si dezinfikovat ruce. Stravovací zařízení v OC mohou prodávat občerstvení jen s sebou, jsou uzavřené dětské koutky či kina.