Od začátku programu ČSOB rozdělila po celé republice už více než 38 milionů korun. V každém z 15 regionů (Praha je rozdělena na dvě části) soutěží čtyři žadatelé. Tři vybrala odborná porota, čtvrtému udělila tzv. divokou kartu veřejnost. Nyní se všichni finalisté, které postupně představujeme na stránkách Deníku, snaží získat co nejvíce finančních prostředků od veřejnosti. Vybraná suma totiž určí i výši příspěvku od banky.

„Do finále se opět probojovala řada zajímavých a lokálně prospěšných projektů. Jsem rád, že díky programu ČSOB pomáhá regionům můžeme opět zaktivizovat drobné dárce a svým dílem přispět k rozvoji filantropie v Česku,” říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Více času u seniory

Letos na jaře získaly největší podporu projekty Záchrana kostela v Nových Domcích u Rozvadova, FELITI – pomáháme udržet rovnováhu v přírodě, Na čerstvém vzduchu pod střechou a Šťastný vodicí pes.

I podzimní kolo ale nabízí řadu kvalitních prospěšných projektů. Celkem se jich přihlásilo 226. V lokalitě Praha 6-10 se o finanční příspěvek uchází tyto: Rychle za seniory, Zima na monoski. Sport vozíčkářům, Ochutnej přírodu a Dětství bez násilí.

Prvním je Komunitní centrum Petrklíč s projektem Rychle za seniory. Jeho cílem je zrychlit přesuny mezi klienty, kteří jsou od sebe více vzdálení. Petrklíč poskytuje sociální službu, která je klientům dostupná 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Aby byli finančně efektivní a maximálně dostupní potřebují automobily pro přesuny na delší vzdálenosti.

Často totiž pečuji o klienty, kteří bydlí daleko od sebe a jejich zaměstnanci pak tráví čas, který by mohli věnovat klientům, cestováním. „Řešením je zakoupení vozidla, které bude k dispozici našim zaměstnancům tak, aby trávili maximum času přímo u klientů,” říká Jakub Fraj z Komunitního centra Petrklíč.

ROZHODNĚTE I VY
- Hlasování o divokou kartu probíhalo do 22. listopadu 2019 na webových stránkách csobpomaharegionum.cz.
- Následuje finále, ve kterém se v každém kraji utkají 4 projekty.
- Od ČSOB získá každý region 150 000 Kč.
- Výše příspěvku se odvíjí od úspěchu projektu u veřejnosti (50 000 Kč za první místo, 40 000 Kč za druhé místo, 30 000 Kč za třetí místo a 25 000 Kč za čtvrté místo).
- Finanční dary pro vybraný projekt může veřejnost posílat od 9. Prosince 2019 do 6. Ledna 2020.
- 14. ledna 2020 budou známy konečné výsledky.