Už časně ráno z Ruzyně odletěla do letoviska Antalya zhruba stovka lidí se společností Travel Service a ČSA, dopoledne se desítky českých turistů v pořádku vrátily stejným letadlem zpátky do Česka. Žádné mimořádné události nezaznamenali. Další let do této destinace je v plánu v neděli ráno.

Pokus o státní převrat propukl v Turecku v pátek pozdě večer, vládním silám se podařilo puč potlačit. Úřad tureckého prezidenta potvrdil, že počet obětí pátečního pokusu o vojenský převrat je celkově 265. O život přišlo 161 civilistů, z nichž 20 bylo do puče zapojeno. Zahynulo rovněž 104 účastníků převratu nejspíš řad vojáků. Žádná oficiální bilance násilností ale zatím nebyla zveřejněna.

Boje se odehrávaly především v Ankaře a v Istanbulu. Z ruzyňského letiště se létá do Istanbulu a do Antalye, do tureckého hlavního města ne. V Turecku, zejména v jeho přímořských letoviscích, se v tuto chvíli nachází zhruba 7000 českých občanů. Ministerstvo zahraničí doporučuje necestovat do Istanbulu, Ankary a na jihovýchod země. I v přímořských letoviscích, kde panuje klid, mají být turisté maximálně obezřetní. V případě zhoršení situace je Česko připraveno vyslat do oblasti vojenský speciál a své občany evakuovat.