"Společnost Wizz Air neustále vyhodnocuje vytíženost tras a služeb tak, aby mohla nabídnout ty nejnižší možné ceny a nejlepší služby na palubách jedné z nejmladších flotil v Evropě. Po důkladném zvážení jsme se rozhodli upravit český letový plán a přesunout kapacitu na jiné linky Wizz Air s vyšší poptávkou," řekl George Michalopoulos obchodní ředitel společnosti.

Největší nízkonákladový dopravce ve střední Evropě 

Wizz Air v současnosti nabízí z Prahy devět linek např. do  Reykjavíku, Tel Avivu, Milána nebo Benátek. Od 14. června bude z pražského letiště vypravovat tři letecké linky a to do Londýna (Luton), na italské Bari a do gruzínského Kutaisi.

Společnost také kontaktuje ty cestující, kteří kvůli těmto změnám přišli o své rezervace a nabídne jim náhradní lety či 120 procent původní ceny letenky jako kompenzaci. Zaměstnancům pražské pobočky pak nabídne místo v některé z dalších svých poboček, včetně pomoci s přestěhováním. Wizz Air provozuje flotilu 88 letadel Airbus A320 a Airbus A321 a je největší nízkonákladovou společností ve střední a východní Evropě.  Nabízí přes 550 tras z 28 základen, které spojují 145 destinací ve 44 státech.