Součástí akce byly odborné semináře

„V oblasti dobrovolnické činnosti má Česká republika hodně co dohánět. Neziskový sektor je tu poměrně mladý a mnoho lidí se na naši činnost dívá s nedůvěrou,“ říká jedna z organizátorek veletrhu Jana Neupaerová.

Veletrh nesloužil malým organizacím, které nemají peníze, jenom jako propagace. Součástí akce byly také odborné semináře, díky kterým se společnosti mohly zdarma proškolit například ve financování a marketingové činnosti. Zahraniční hosté zase navázali kontakty s českými organizacemi podobného zaměření, které pro ně organizátoři vytipovali.

Prezentace se zúčastnilo téměř 150 sdružení z celé České republiky, Německa, Polska, Slovenska, Ukrajiny či Běloruska. Veřejnost se tak dozvěděla o nejrůznějších záležitostech od ekologické problematiky až po lidská práva, UFO či poradenství při bulimii a anorexii. Přehlídku si nenechal ujít ani pražský Klub dvojčat a vícerčat.

„Chceme se především vrýt do povědomí veřejnosti. V současné době pomáháme zhruba šesti stovkám rodin, kterým se buď dvojčata a vícerčata narodila, nebo je teprve čekají. Kromě toho pořádáme i víkendové akce, společná setkání či burzu oblečení,“ uvedla za klub Marie Fejtková.