Dosažitelných uchazečů o práci, tedy těch, kteří mohou do zaměstnaní nastoupit okamžitě, bylo v metropoli na konci ledna 28.184. Na jedno volné místo připadalo stejně jako o měsíc dříve 1,4 zájemce. Celostátní průměr je 2,9 uchazeče.

Podle ÚP roste nezaměstnanost v lednu pravidelně 

V celé zemi nezaměstnanost v lednu vzrostla na 5,3 procenta z prosincových 5,2 procenta. Lidí bez práce přibylo zhruba o 8000 na 389.416 uchazečů. Je to ale o téměř 78 tisíc nezaměstnaných méně než ve stejném měsíci loni a zároveň jde o nejnižší lednovou hodnotu od roku 2008. Podle Úřadu práce ČR roste v lednu nezaměstnanost pravidelně. Od prosince přibylo volných pracovních míst, zaměstnavatelé jich nabízeli 135.536.

Nejnižší je nezaměstnanost na Rychnovsku 

Praha se loni v prosinci vrátila po osmi měsících do čela pořadí s nejnižší nezaměstnaností, a to díky nárůstu podílu lidí bez práce v Plzeňském kraji. Ve srovnání okresů má Praha spolu s regionem Plzeň-jih osmou nejnižší nezaměstnanost.

Nejnižší je 1,8 procenta na Rychnovsku a v Praze-východ, nad deseti procenty je nadále na Karvinsku a Mostecku. Větší podíl lidí bez práce je v metropoli mezi ženami, a to 3,5 procenta. U mužů úřady práce v Praze v lednu registrovaly nezaměstnanost 3,2 procenta.

Čtěte také: ČSÚ: Nezaměstnanost klesla na konci roku na minimum 3,6 pct