Důkazem toho, že poctivé řemeslo u nás ještě nevymřelo a že stále ve svém okolí můžeme narazit na kvalitní řemeslníky se zlatými ručičkami, je výsledek hlasování o nejlepšího fachmana Prahy. Toho se Velkopopovický Kozel společně s Deníkem rozhodli najít a odměnit za poctivou práci a řemeslný kumšt.

Nakonec se nám podařilo i díky vašim tipům najít takových fachmanů dokonce celou řadu.

Pan René Stacho se vyučil karosářem, dnes vlastní malý autoservis, v němž je schopen posloužit majitelům všech běžných značek. Při volbě povolání u něj nefungovaly žádné rodinné tradice: „Prostě od malička se mi líbila auta, kreslil jsem si je, a tak bylo zcela přirozené, že jsem s nimi chtěl i pracovat.“

Na panu Stachovi nás zaujalo jeho nadšení a poctivost, s níž přistupuje ke každé zakázce, ať malé či velké, a ke všem zákazníkům. Ti jsou s jeho prací naprosto spokojeni a není proto divu, že jeden z nich, Alexandra Pflegerová, jej navrhla do soutěže. „Jde opravdu o výjimečného řemeslníka. Jsem proto moc ráda, že se vítězem stal právě on, výhru si zaslouží,“ dodala Pflegerová.

„Opravdu jsem tím vítězstvím byl velmi překvapen, vůbec jsem to nečekal. „To, že jsem uspěl díky svým zákazníkům, samozřejmě potěší a může to být také dobrá propagace, to ještě uvidím,“ dodává.

Pana Stacha jsem se zeptal, jak s odměnou od Velkopopovického Kozla naloží „Nu, oslavíme to s kamarády a kolegy, na to asi padne značná část výhry, a ostatní se vypije během roku. Když člověk dělá s auty a zkouší je, tak nemůže pít,“ říká René Stacho a rozhlíží se po dílně, kam si dá plaketu od Kozla.

Pan René Stacho chtěl být automechanikem odmalička