Stavět se začne letos v květnu, hrubá stavba bude podle předpokladů dokončena již do roka. Ke kolaudaci budou byty a domy připraveny na podzim 2019 a noví majitelé je převezmou na jaře 2020.

„Investice se bude pohybovat v řádu tři sta až čtyři sta milionů korun,“ řekla partnerka Natland Group, Jana Sečkářová, která se v rámci skupiny dlouhodobě věnuje developerským aktivitám.

K nejznámějším projektům Natlandu dosud patřil Čakovický park v Praze 9, který postupně nabídl přes 800 bytů a získal řadu ocenění odborné i laické veřejnosti.

Čakovický park
V Čakovicích urychlili kolaudaci nových domů, přistěhuje se 200 lidí

Podle Sečkářové firma při přípravě projektu spolupracovala s architektonickým ateliérem Hlaváček & Partner.„Počítáme také s rozsáhlými parkovými a dendrologickými úpravami, které zahrnují i okolí projektu. Jednáme s předními zahradními architekty,“ dodala.

V Lipencích vyroste celkem 43 bytových jednotek od 1+kk do 4+kk a velikosti 30 – 130 m², doplní je 19 řadových rodinných domů s dispozicemi 5+kk a 6+kk. „Zároveň jsme připraveni - pokud bude poptávka ze strany klientů - k úpravě bytových prostor na nebytové,“ upřesnila vedoucí obchodního oddělení NG Real Estate Šárka Kloučková.

V Lipencích vyroste otevřený rezidenční areál, na který bude navazovat volnočasový park. Natland Group, která projekt vlastní, patří nedaleko Lipenců i velké golfové hřiště nazvané Prague City Golf.

Výstavba bytů. Ilustrační foto.
V Praze mohou v roce 2030 chybět desetitisíce bytů, tvrdí studie