„Prodloužení podchodu bude hotovo už letos. Veřejnosti se ale otevře až v roce 2023, kdy dojde ke zprovoznění celého projektu Port7,“ říká mluvčí Skansky Ondřej Šuch.

Součástí stavby je výluka na 4. koleji a uzavření části 3. nástupiště, tato opatření skončí 31. března. Projekt Port7 je pro celou oblast zásadní má proměnit bývalou průmyslovou zónu u Trojského mostu v nové centrum Holešovic.

Vznikne velký veřejný prostor

Spojit pracovní prostředí s pestrou nabídkou obchodů, gastronomie a služeb. „Nově vytvořený veřejný prostor plný zeleně a upravená vltavská náplavka přilákají nájemce a obyvatele k odpočinku, setkávání s přáteli i ke sportování,“ plánuje Skanska.

Podle návrhu studia DAM.architekti zde vyrostou tři administrativní budovy, které nabídnou celkem 35 000 m2 kancelářských a maloobchodních ploch. Mezi jednotlivými budovami vznikne piazza Port7 s obchody, restauracemi, kavárnami a provozovnami drobných služeb. Součástí bude velký veřejný prostor.

Parkově upravená zeleň s promenádou podél řeky bude sloužit k odpočinku a procházkám a setkávání s přáteli. Novou holešovickou náplavku s cyklostezkou, hřištěm a přístavištěm pro malé lodě ocení milovníci nejrůznějších sportů.