Hotel vznikl na místě bývalého volnočasového prostoru Rest&Fun. Ten nabízel celkem osm pokojů pouze pro zákazníky s navazujícím letem. „Projektem nového hotelu AeroRooms reagujeme na stále rostoucí počet odbavených cestujících a také na měnící se strukturu potenciálních zákazníků. Hotel má primárně navýšit kapacity ubytovacích služeb letiště, zkvalitnit je a zpřístupnit mnohem širšímu okruhu cestujících,“ říká Jiří Petržilka, výkonný ředitel neleteckého obchodu Letiště Praha.

Nový hotel nabízí celkem čtrnáct pokojů v novém designu. Novinkou pro cestující je to, že je také přístupný z veřejné části letiště, přičemž vstup z neveřejné části mezi Terminálem 1 a Terminálem 2 byl zachován. Ubytování tedy nyní mohou využít jak tranzitní cestující procházející Terminálem 1, tak klienti, kteří ještě nejsou odbaveni na let. Případně ti, kteří potřebují krátké ubytování v bezprostřední blízkosti letiště, například cestující ze vzdálenějších míst s velmi brzkým ranním odletem z Prahy. Cena ubytování se pohybuje od 1999 Kč za noc a za pokoj. Hotel je otevřený nonstop. Cestující si kvůli bezpečnostním opatřením musí zarezervovat hotel předem.

Letiště Praha celkově investovalo do výstavby hotelu přibližně 14 milionů Kč. Nejvyšší část investice si vyžádaly rozsáhlé stavební a technické úpravy. Jejich smyslem bylo nejen navýšení kapacity hotelu a zřízení vstupu z veřejné části letiště, ale také zajištění přísných bezpečnostních standardů spojených s provozem hotelu přímo na terminálu velkého mezinárodního letiště. 

Nové salonky

Pražské letiště posiluje své prémiové služby také v oblasti letištních salonků. Rozsáhlé rekonstrukce  těchto prostor mají za cíl navýšit jejich kapacity a také zvýšit jejich komfort. Salonek Raiffeisenbank Lounge už proměnou prošel. Příští měsíc začne rekonstrukce salonku Erste Premier Lounge na Terminálu 2 a na ni bude navazovat rekonstrukce salonku Mastercard Lounge na Terminálu 1. Kapacita každého ze salonků tak bude navýšena o téměř 100 procent.  

„Zájem o salonky ze strany cestujících v uplynulých letech roste. Mezi roky 2017 a 2018 se zvýšil počet klientů využívajících služeb našich salonků o 24 procent. Stejně jako u jiné letištní infrastruktury se však i v případě salonků dostáváme na hranu maximálních kapacit. Rozhodli jsme se proto pro stavební úpravy, které jsou proveditelné v rámci stávající podoby letištních terminálů. Ty nám umožní navýšit kapacity s rezervou na následujících přibližně sedm let, kdy by měl být zprovozněn rozšířený Terminál 2, který nabídne nové prostory také pro prémiové služby letiště,“ říká Jiří Petržilka.

Letiště Praha očekává, že nový hotel AeroRooms a komfortnější a prostornější letištní salonky s navýšenou kapacitou přispějí k naplnění strategického cíle  v oblasti neleteckého obchodu.