"Byla to korektní, ale velmi tvrdá vyjednávání. Zajistili jsme našim zaměstnancům postupné navyšování mezd až do roku 2020, na druhé straně vedení DPP nyní má jistotu ohledně mzdových nároků na delší dobu. Navýšení mezd vyvážíme provozními úsporami jako jsou náklady na energie, spotřeba materiálů, úspory hodnot finančních služeb nebo pojištění," řekl Gillar. Dodatek nabude účinnosti 1. ledna 2017.

Lidé dostanou od zaměstnavatele v rámci benefitů stravenky za 90 korun, jejichž hodnota se postupně zvýší až na 110 korun v roce 2020. Podnik zaplatí zaměstnancům polovinu ceny stravenky.

Přečtěte si: ÚOHS znovu uložil pražskému dopravnímu podniku pokutu za úklid

DPP také zvýší příspěvky na penzijní spoření o 150 korun na 1000 korun měsíčně a navýší roční hodnotu poukázek FlexiPASS na 3200 korun. V dalších letech počítá vedení podniku s navýšením obou benefitů. Nově budou moci zaměstnanci využít takzvaných sick days. "Nakonec jsme se dohodli na třech dnech," řekl Gillar. Podle něj to umožní lidem vrátit se co nejrychleji do práce a nebudou si muset nechat od lékaře vypisovat neschopenku.

Vedení DPP jednalo s odboráři od dodatku několik měsíců. Odboráři původně oznámili, že chtějí zvednout platy až o sedm procent, na to ale vedení DPP nepřistoupilo. Pod podepsaný dodatek se podepsalo všech 23 odborových organizací, které se vyjednávání účastnily.

Provoz DPP ročně Praha dotuje více než 11 miliardami, dalších několik miliard získá DPP sám například prodejem jízdenek. Podnik provozuje tři linky metra, tramvaje i autobusy, stará se rovněž o lanovku na Petřín a lanovku v ZOO v Troji.

Čtěte také: DPP slavnostně rozsvítil ozdobenou mazací tramvaj zvanou mazačka