V devítihektarovém vysloužilém areálu bývalé továrny Sigma Modřany plánuje developer postavit přes 800 bytů.

„Jsme před podpisem smlouvy o spolupráci s městskou částí. Na své náklady zde vybudujeme mateřskou školku, kterou převedeme do vlastnictví městské části. Vyčlenili jsme také pozemek pro přivedení tramvajové trati, zakončené parkově upravenou smyčkou,“ upřesnil Dušan Kunovský, majitel Central Group.

Rohlík.cz.Ilustrační foto.
Bydlení (i přes sliby) bez obchodu. Zbývá on-line nákup

V parteru bytových domů mají být prostory pro obchody, služby, restaurace či zdravotnická zařízení. Komerční jednotky v nových bytových komplexech bývají pro investory někdy kamenem úrazu. Obchodníci totiž často vyčkávají, jak bude lokalita fungovat, než se rozhodnou prostory koupit, případně si je pronajmout.

Na třetině pozemku bude zeleň

Uprostřed nového bytového areálu vznikne náměstí, na které má navázat promenáda se stromořadím. „Více než třetinu pozemku vyčleníme pro zeleň,“ slibuje Kunovský. Autorem urbanistického řešení je architekt Central Group Vojtěch Martínek. Odhadované investiční náklady dosahují nejméně 5,5 miliardy korun.

Stavět by se dle odhadu developera mohlo začít za čtyři roky, podmínkou je změna územního plánu. Aktuálně pozemek slouží jako skladový a průmyslový areál s kamionovou dopravou.

Bydlení v Lupáčově ulici na Žižkově. Ilustrační foto.
Sám sobě developerem? Praha plánuje řešit krizi bydlení principem „baugruppe“