„Regenerace jižní části areálu bývalého lihovaru se ujme developerská společnost Trigema, která uspěla ve výběrovém řízení,“ potvrdil Pražskému deníku mluvčí Trigemy Radek Polák. V areálu o rozloze zhruba 2,2 hektaru se počítá s výstavbou více než 500 bytů, z nichž některé budou mít výhled nejen na Vltavu, ale také na Pražský hrad a Vyšehrad. 

„Součástí projektu budou i obchody, restaurace, kavárny a několik historických prvků, jako jsou původní padesátimetrový komín a objekt bývalé varny,“ dodal Polák. Projekt na výstavbu pěti stovek bytů v areálu zlíchovského lihovaru, který je od roku 2001 prázdný a chátrá, představil Zlatý lihovar před dvěma lety. Podle tehdejšího plánu se mělo začít stavět právě letos. Náklady se měly pohybovat kolem 1,25 miliardy korun. Jediným akcionářem Zlatého lihovaru je společnost Goldfin Investments, sídlící na Britských Panenských ostrovech. Podle informací z trhu se jedná o izraelské investory.

Trigema zatím nezveřejnila, zda developerský projekt původních majitelů bude upravovat. Podle Poláka se přípravy projektu odhadují na minimálně tři roky a výstavba přibližně na pět let. Pokud ovšem půjde vše podle plánu.

Okolí Smíchovského nádraží čeká v příštích letech další velmi výrazná proměna. Po letech průtahů by se možná už koncem příštího roku měla začít stavět první fáze obřího projektu Smíchov City, jehož developerem je Sekyra Group.