Budova, v níž sídlí internetový gigant Amazon nebo softwarová společnost CertiCon, vyrostla v roce 2015 vedle pozemků bývalé telefonní ústředy u hotelu Diplomat. Stavba, která vznikla na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let minulého století ve stylu „brutalismu“, šla k zemi na začátku března 2017. Členem autorského týmu byl i architekt Václav Aulický, který se podílel také na podobné výstavbě - v současnosti také bourajícího se - vinohradského komplexu Transgas. Ústřednu nahradil v blízkosti stanice metra Dejvická projekt Telehouse.

Architektem sousedního projektu Blox je renomovaný pražský ateliér DAM architekti. „Samotná fasáda budovy má evokovat dojem, že je popsána čárovým kódem, který probíhá vždy po celé výšce podlaží. Tento dojem vytváří netypická úzká a vysoká okna doplněná předstupujícím tmavě šedým obkladem,“ popisuje Českomoravská Nemovitostní v tiskové zprávě.

Dostupnost do centra i na letiště

„Blox je typ budovy, která nám přesně zapadá do portfolia. Jde hlavně o její výjimečnou dostupnost jak do centra Prahy, tak na letiště a o její vybavenost nejmodernějšími technologiemi,“ uvedl Radek Stacha, předseda představenstva firmy. Na více než 16 tisících metrů čtverečních se uvnitř nachází třeba sedm osobních výtahů, otvíratelná okna a samostatného ovládání klimatizace i vnějších žaluzií nebo inteligentní systém řízení budovy.

Podle nového majitele by tak měl Blox splňovat ta nejpřísnější kritéria svých nájemců: „Při stavbě budovy byl důraz kladen jak na kvalitu a efektivitu kancelářských prostor, tak i na minimalizaci nákladů pro samotný provoz objektu. Kromě kancelářské plochy jsou v objektu zastoupeny i obchodní plochy třídy A.“

Českomoravská Nemovitostní ani po dvou významných transakcí nemá dost. Plochu skoro 60 tisíc metrů čtverečních, kterou spravuje, hodlá firma ještě letos zvětšit. „Ke konci roku 2019 počítáme s výrazným nárůstem aktiv holdingu, která by měla překonat hranici sedmi miliard korun. V současné době pracujeme na akvizici dalších nemovitostí, jejichž hodnota se pohybuje nad jednou miliardou korun,“ oznámil šéf Radek Stacha.