Je velice pravděpodobné, že o tento lukrativní štafl bude mít zájem většina provozovatelů taxislužby v metropoli.

Proto v pondělíspolečnost Letiště Praha vyzvala potenciální zájemce ke společnému jednání o základních podmínkách a parametrech nového výběrového řízení. Ke spolupráci na tendru byl přizván i pražský magistrát a městská policie, aby se předešlo pozdějším komplikacím.

Za rok vyrší smlouva

„Počet lidí, kteří volí vozy taxislužeb, každým rokem vzrůstá,“ říká Marta Guthová, výkonná ředitelka Letiště Praha pro neletecký obchod a centrální nákup. „Pro dopravu z nebo na letiště využívá taxislužby 29,7 procenta všech cestujících,“ doplňuje ji mluvčí Letiště Praha Eva Krejčí.

„Cílem Letiště Praha je najít dva obchodní partnery, kteří zajistí kvalitní a spolehlivé provozování taxislužby. Důvodem není nespokojenost se současnými provozovateli, ale skutečnost, že v roce 2010 vyprší stávající smlouvy. K jednáním o nastavení podmínek výběrového řízení, která budou probíhat do konce srpna, byly formou inzerátu a direct mailu vyzvány všechny subjekty podnikající v oblasti osobní dopravy a taxislužby,“ pokračuje Guthová.

Angličtina povinná

Návrh základních podmínek kladených na kvalitu vozového parku obsahuje i požadavek, aby pro zajištění dopravy na Letišti Praha provozovatel vyčlenil minimálně 150 a maximálně 180 vozů. Automobily nesmějí být starší čtyř let a musí mít jednobarevné označení.

Vysoké požadavky jsou kladeny také na řidiče. „Samozřejmostí je čistý trestní rejstřík, zkouška z místopisu a znalost anglického jazyka na komunikativní úrovni,“ vypočítává Krejčí.

Součástí nabídky musí být i ekonomické kalkulace provozu či návrhy na propagaci. Samotné výběrové řízení se uskuteční na podzim. Vítěz bude mít smlouvu garantovanou do roku 2013.