Kdy k tomu dojde, není jasné. PVK mají pronajatu vodohospodářskou síť do roku 2028. Ročně firma, kterou vlastní francouzská společnost Veolia, vydělá pět miliard korun, z nichž dává přes dvě miliardy Praze za pronájem a opravu vodovodů.

Na péči o strádající děti dá Praha 20 milionů korunKlokánky nebo SOS vesničky se dočkají finanční podpory od hlavního města. Magistrát včera schválil uvolnit 20 milionů korun na služby zajišťující rodinnou péči. Ty jsou určeny zejména pro tělesně i psychicky týrané a zneužívané děti, které se ocitly v prostředí, kde je ohrožen jejich vývoj.

Úřední weby se dočkají našeptávajícího robotaJeště letos se minimálně web Lítačky a Prahy 12 dočká automatického našeptávače, tzv. chatbota. Služba usnadní uživatelům získávání informací na úředních webech. Nejenže odpoví na dotazy, ale díky umělé inteligenci se dokáže i sám učit nebo pomoci třeba s vyplněním formuláře. Pokud se služba osvědčí, tak se po půl roce rozšíří na další weby pražských úřadů. Vznik pilotního projektu vyjde celkem na 350 tisíc korun bez DPH, 20 tisíc korun pak stojí měsíční náklady.

Začíná oprava Thomayerových sadůZhruba rok bude trvat rekonstrukce Thomayerových sadů na Praze. Součástí prací, které začnou v květnu, se opraví schodiště se zábradlím, současné cesty a v neposlední řadě také vyhlídky. Zároveň zde přibudou lavičky a informační cedule.

Studentům někdo přeřízl májkuO týden dřív byla vedví rozdělena májka, která stála ve Vodičkově ulici v Praze 1. Na konci března ji na náměstí před radnicí městské části postavili vysokoškolští studenti v rámci pražského majálesu. „Někdo májku usekl během noci z neděle na pondělí," uvedla mluvčí radnice Veronika Blažková k současnému stavu májky.

Na pivo znovu do budovy U BrabcůUž v příštím roce se obyvatelé Proseka a Střížkova budou moci opět potkat v hostinci U Brabců. Zastupitelé devítky to včera projednali na zasedání. Budova je v soukromém vlastnictví a v lednu tohoto roku se měla bourat. Po dlouhém vyjednávání se však s majitelem pozemku podařilo dojednat odklad demolice a domluvit směnu za jiné pozemky, kde by mohl realizovat bytovou výstavbu.

Pražané uvidí pohár vítězů Ligy mistrůSportovní fanoušci mají po roce opět možnost na vlastní oči spatřit jeden z největších fotbalových „grálů", pohár pro vítěze Ligy mistrů. Ten bude ve čtvrtek a v pátek vystaven v obchodním centru Arkády Pankrác a kromě toho, že se s pohárem můžete vyfotit, bude připraven i zajímavý doprovodný program. Po oba dny se otevírá v 8 hodin, zítra proběhne slavnostní představení poháru od 17 hodin a to za účasti jednoho z mála českých vítězů Ligy mistrů Vladimíra Šmicra, kterému bude sekundovat Marek Kincl. Následující den bude návštěvníky Arkád vítat komentátor Jaromír Bosák a na pódiu se představí také Jaromír Blažek nebo další Čech, který měl tu čest si pohár pro vítěze Ligy mistrů potěžkat po vítězném finále, Marek Jankulovski. Fanoušci, kteří tuto akci navštíví, si mohou odnést nejen památeční fotografii nebo podpis fotbalových osobností, ale také vstupenky na letošní finále této nejprestižnější klubové soutěže.

Kam za kulturou

Premiéra satiry se blížíVršovické divadlo Mana ve spolupráci s EMD production a divadelním studiem NEKLID uvede novinku pod názvem Červený Kukiš aneb Sorry jako! Už název napovídá, že půjde o ostrou politickou satiru. Autoři hry si však kladou za cíl pobavit i ty, které politika nezajímá. Půjde o zábavný, částečně interaktivní kabaret. Divák se totiž stane přímým účastníkem natáčení absurdní televizní talkshow. Autorem námětu a scénáře je Milan M. Deutsch, ke spolupráci si přizval dramatika a režiséra Ivoše Šormana. Premiéra se koná 18. 5., reprízy jsou plánované na 25. 5. a 13. 6.

Jazz v podání mládíMladí Ladí Jazz 2017 přichází s nabitým programem i ve svém posledním festivalovém týdnu. Dnes vystoupí v Jazz Docku hudební kutil Max Vandervorst, který v rámci akce pořádá i workshopy pro mládež. V pátek 28. dubna se na pódiu Paláce Akropolis představí energická kapela Miloopa, která se po více než pěti letech vrací na české pódium s novým albem Verke. O dva dny později bude festival zakončen oslavou Mezinárodního dne jazzu, která se koná ve spolupráci s Českým rozhlasem. V neděli 30. dubna se tak můžete těšit na exkluzivní vystoupení hudební legendy mezi kontrabasisty Miroslava Vitouše.