Platy na pražském magistrátu. Infografika.Podle tabulky reálných platů, kterou magistrát nedávno odtajnil a zveřejnil ji na Twitteru radní pro bydlení a transparentnost Adam Zábranský (Piráti), se nejvíce zaměstnanců magistrátu nachází v 11. platové třídě, konkrétně je to 701 pracovníků. Po sečtení všech odměn a příplatků se jejich hrubý plat může vyšplhat až na 49 081 korun, na vedoucí pozici ještě o tři tisíce více. „Při porovnání se mzdami v soukromém sektoru a vzhledem k odpovědnosti, kterou úředníci mají, jsem přesvědčen, že platy úředníků pražského magistrátu dostatečné nejsou,“ říká Zábranský. Podle něj by vláda měla v systému platových tabulek zohlednit specifické podmínky Prahy.

„Z tabulky reálných průměrných platů je alespoň zřejmé, že úředníci magistrátu ve skutečnosti dostávají výrazně více peněz, než vyplývá z tabulek, a to kvůli osobním příplatkům, příplatkům za vedení a mimořádným odměnám,“ dodává Zábranský s tím, že odtajnění platů pomůže v náboru na nová pracovní místa.

„Vláda by v rámci platových tabulek měla zohlednit specifické podmínky Prahy, kde jsou životní náklady výrazně vyšší než v jinde v republice, ale tabulky pro Prahu jsou stejné jako všude jinde,“ dodává Zábranský.

Na magistrátním webu jsou aktuálně vypsané kromě referentů a specialistů i vedoucí pozice. Většina z nich je právě v 11. platové třídě.

Průměrný plat v Praze je 41 720 korun

Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) činila průměrná mzda v Česku ve třetím čtvrtletí minulého roku 33 697 korun, přičemž v Praze byl průměrný plat v tomto období 41 720 korun.

Podle personalisty a analytika pracovních portálů Jobs.cz a Prace.cz Tomáše Dombrovského jsou platy pražských úředníků konkurenceschopné i na pražském trhu práce. „Je otázka, jestli do platů, které pak v inzerátech uvádějí, počítají i bonusové složky, což si myslím, že ve většině případů nebude,“ vysvětluje Dombrovský. Plat ovšem podle něj není jediná motivace.

Soukromé firmy úřadům konkurují

„Lidé se chtějí také v práci realizovat, ovlivňovat věci a posouvat se ve svém rozvoji dále. Je to naprosto zásadní především pro vzdělanější lidi na náročnějších pozicích,“ vysvětluje. „Je pak otázkou, zda pro ně práce na úřadech může být zajímavá, jestli to pro ně není příliš těžkopádné prostředí. V tomto podle mě soukromé firmy úřadům silně konkurují. V posledních letech v tomto nastal velký posun. Menší roli už pak hraje doba dojezdu a flexibilita, možnost sám si rozvrhnout práci,“ dodává personalista.