Vypsání tendru předcházela několikaměsíční veřejná diskuse se všemi potenciálními zájemci o účast v tendru. „Naším cílem je postupovat v procesu výběru maximálně transparentně. Zároveň chceme spolupracovat s profesionálními partnery, kteří budou dlouhodobě garantovat poskytování kvalitní služby dle dohodnutých parametrů," uvedl člen představenstva Letiště Praha Jiří Petržílka.

Komfort pro cestující 

Vedení letiště chce podle Zvolánkové zvýšit kvalitu taxislužby a komfort pro cestující. Vozy taxi by tak například měly být dostupné do pěti minut, a to 24 hodin denně a měly by být minimálně střední třídy, kdy žádné nebude starší tří let.

Tendr bude dvoukolový. V prvním bude hodnoceno splnění přesně definovaných kvalifikačních předpokladů jako bezúhonnost nebo dostatečné profesní a technické kvalifikační předpoklady k provozování taxislužby. V druhém pak budou v elektronické aukci vybráni vítězové.

Smlouva bude na dobu určitou 

Lhůta pro podání nabídek je nejpozději do pondělí 22. srpna 2016 do 12.00. Vybraní uchazeči jsou povinni zahájit provoz 1. ledna 2017, nebude-li sjednáno jinak. Smlouva se uzavírá na dobu určitou, a to do 31. prosince 2021.

Loni odbavilo pražské letiště 12,03 milionu cestujících, což je o 7,9 procenta více než v roce 2014. Ministerstvo financí chce do rozvoje pražského letiště investovat až 15 miliard korun. Pomocí těchto investic plánuje zvýšit počet cestujících na zhruba dvojnásobek. Cestující mají k dispozici nabídku 60 leteckých společností spojujících Prahu přímou linkou s více než 130 městy.

Čtěte také: Sichuan Airlines dnes zahájí pravidelné lety z Čcheng-tu do Prahy