Od 31. října nasadí Eurowings na Letiště Václava Havla Praha dva stroje Airbus A320 a své zaměstnance. Nabídne nízkonákladové přímé lety do velkých evropských měst jako Barcelona, Milán či Kodaň a do prázdninových destinací, například na Kanárské ostrovy.

Taxi na letišti V. Havla. Ilustrační foto.
Nejen kvalita, ale i ekologie. Letiště hledá nové provozovatele taxislužby

Od léta 2022 na pražskou základnu přibude třetí letadlo. Celkem zde vznikne přes sto pracovních míst, uvedla letecká společnost.

"Letiště Praha se stane domovskou bází dalšího evropského dopravce. Velmi si ceníme toho, že i po koronavirové krizi, která nás bez pochyby velice zasáhla, je o Prahu zájem," říká člen představenstva pražského letiště Jakub Puchalský.

Vizualizace plánové železniční stanice na Letiště Václava Havla na dráze mezi Prahou a Kladnem.
Podívejte se, jak má vypadat železniční stanice na pražském letišti

"Německá letecká společnost Eurowings rozšíří od konce října nabídku přímých leteckých spojení z Prahy do několika evropských měst, včetně Barcelony, Milána, Atén, Stockholmu, Kodaně, Tel Avivu a Birminghamu. Přispěje tak k obnově provozu, nabídne spojení do oblíbených dovolenkových destinací, jako jsou Kanárské nebo Baleárské ostrovy," dodal.

Letecký provoz už více než rok výrazně omezuje koronavirová krize. Pražské letiště kvůli ní loni po letech rekordních čísel odbavených cestujících přišlo ve srovnání s rokem 2019 o 79 procent pasažérů. Celkem jich odbavilo 3,66 milionu, což je nejméně za posledních 25 let. V posledních týdnech ovšem provoz postupně roste. V dubnu letiště odbavilo téměř 102 000 cestujících, což je meziměsíčně o 15 procent více.

Letadlo - Letadlo, odlet z ruzyňského letiště - ilustrační foto
Nechtěný rekord. Letiště v Ruzyni hlásí nejméně cestujících za 25 let

Na počátku měsíce pražské letiště informovalo, že během června budou odtud letecké spoje létat do více než 70 destinací. Velké oživení dopravy plánují například Ryanair nebo Smartwings, lety z Prahy obnoví i Iberia, již zmíněné aerolinky Eurowings a Wizz Air. Nabídka destinací se proti začátku května zvýší až dvojnásobně.