Radní Irena Ropková požaduje, aby byly peníze věnované primárně na kapacitní rozvoj základních škol. Podle jejích slov by do školství mělo přitéct minimálně 950 milionů.

Děti z dvanáctky pomáhají potřebnýmČtrnáctidenní výstava dětských výtvarných prací z DDM Monet a dílny Barevný domeček vyvrcholí 14. února. Radnice totiž při této příležitosti pořádá dobročinnou akci, která se uskuteční od 18.30 v galerii městské části ve Viničním domku. Děti v rámci akce předají výsledek svého projektu. Do Dětského centra Thomayerovy nemocnice tak poputuje Velký pohádkový drak. Dojde také na předání výtěžku z prodeje dobročinného bazárku. Finance přijme hnutí Na vlastních nohou.

Na trojce lidé opět rozhodnou o investicíchRadnice třetí městské části opět vyhlásila program takzvaného participativního rozpočtu. Obyvatelé trojky mohou navrhovat vlastní projekty, které zlepší život v městské části. Těm nejlepším radnice zajistí financování z veřejné kasy. Na nápady lidí vyčlenila radnice celkem dva miliony korun, na každý návrh je vyhrazen rozpočet až do výše 300 tisíc. Návrhy může podávat jakýkoli občan Prahy 3, a to do 15. března. Loni lidé v internetovém hlasování vybrali osm projektů, například vybudování dětského hřiště nebo vytvoření studijní zahrady v prostorách školy na Jarově.

Výstava zachycuje detailní minulost VinohradVinohradské fragmenty. Tak se jmenuje nová fotografická výstava z dílny Alexandra Janovského, která je k vidění v 1. patře úřadu městské části Prahy 2 na náměstí Míru. Expozice je zájemcům k dispozici až do 14. března. Fotografie zachycují zanikající či již ne-existující detaily vinohradských domů a bytů. Autor se věnuje období 50. let minulého století, kdy docházelo k dělení měšťanských bytů pro více rodin. Expozice tak má nostalgický nádech. Výstavu podpořilo sdružení Symposion.

Sedmička chystá úpravy ulice Františka KřižíkaMěstská část Praha 7 zve pro všechny zájemce veřejné projednání. To se bude týkat plánované opravy ulice Františka Křižíka. Setkání se odehraje 14. února v 17 hodin v mezaninu kina Bio Oko. Radnice plánuje na jaře vyhlásit architektonickou soutěž. Úpravy se dotknou i prostranství před kinem Bio Oko. Do podoby zadání mají prostřednictvím setkání možnost zasáhnout i obyvatelé Prahy 7 či ostatní zájemci.

Škola se rozšířila za 59 milionůSedm nových učeben, kabinety, toalety a další zázemí vznikly přestavbou rozsáhlé nevyužívané půdy na základní škole na náměstí Curieových. Celá proměna půdního prostoru trvala osm měsíců a vyšla Prahu 1, jež je zřizovatelem školy, na 59 milionů korun. Místnosti budou sloužit mimo jiné jako herna školní družiny, učebna pro výuku jazyků nebo pro hodiny věnované mimořádně nadaným dětem. Škola má v současnosti plnou kapacitu. Celkem tam chodí 629 žáků. Kromě nových učeben byla součástí prací i tepelná izolace střechy.

Lidé řeknou názor na podobu parku na SpořilověObyvatelé Spořilova budou mít možnost vyjádřit se k budoucí podobě parku nad zastřešenou Spořilovskou ulicí. A to na setkání 9. února v 17.30 hodin v jídelně Gymnázia Postupická, na němž přítomní architekti budou sbírat podněty od obyvatel. Zpracované návrhy architekti dále představí a prodiskutují s obyvateli Spořilova na jaře na dalším setkání.

Kam za kulturou

Songfest.cz vrcholíJiž 16. ročník festivalu Songfest.cz se blíží k závěru. Na program plný humoru, tance a hudby z Východu i Západu se dnes mohou těšit návštěvníci v Jablonci nad Nisou, kde je večerem provede Jaroslav Dušek. Zítra bude festival v Plzni s Martinem Zbrožkem. A tečku za celým ročníkem udělá 11. února v Praze Jan Budař

Alternativa i nový cirkusPřehlídku inscenací tanečního, pohybového i všemožně alternativního divadla z poslední doby nabídne festival Malá inventura. Uskuteční se od 22. února do 1. března na 12 scénách v Praze. Mezi uvedenými inscenacemi bude také Black Black Woods z divadla Jatka78.

The King's Singers v PrazeJeden z nejznámějších vokálních ansámblů The King's Singers přijede do Prahy na pozvání Kühnova dětského sboru. Představí se hned dvakrát. 25. února v rámci galakoncertu v Rudolfinu a o den dříve v Novoměstské radnici. The King's Singers jsou nezaměnitelní pro svou barvu, absolutně přesnou intonaci a jsou rovněž perfektními baviči s typickým britským humorem.

Scenáristická soutěž vrcholíDo konce února mohou zájemci z řad renomovaných i začínajících autorů scénářů přihlásit svá díla do dalšího kola soutěže Filmové nadace. Soutěží se v kategorii literární příprava celovečerních hraných filmů dosud nerealizovaný scénář. Ve dvanácté sezoně rozdělí nadace celkem 800 tisíc korun. Od roku 2006 obdrželi úspěšní scenáristé šeky v hodnotě 8,1 milionu korun.

Čtěte také: Jak bude vypadat Parukářka, rozhodnou i obyvatelé