V jakém režimu nyní fungujete?
V sobotu ráno jsme se probudili a byli jsme překvapení, co se děje. Hned jsme jeli do restaurace a snažíme se prostřednictvím okénka doprodat alespoň čerstvé zásoby. Jinak vše, co šlo, jsme zamrazili. Přes víkend jsme měli nasmlouvané snídaně, tak jsme je vydali formou take away. Od pondělí se uvidí, co bude, ale hrozí, že opravdu úplně zavřeme. Už v tuto chvíli mají zaměstnanci volno a jsem tady vlastně sama s manželem, který mi pomáhá.

Vy přeci využíváte prémiovou rozvážkovou službu. Ta nefunguje?
Velkou část soboty ta delivery služba vůbec nefungovala. Odpoledne přišel email, kde se omlouvají, vysvětlují, že vedli podrobná jednání s úřady o podmínkách, za kterých mohou pokračovat. A připojili podmínky, za nichž můžeme jejich služby využívat. Patří tam eliminace fyzického kontaktu s řidičem, zřízení odběrného místa, kde si kurýři balíček vyzvednou, nebo například dostupnost dezinfekčních prostředků.

Uvažovali jste, že byste v rámci zachování byznysu, sami rozváželi?
To jsme rovnou zavrhli. Nevíme, co se smí, nesmí, co lze a naopak nelze.

Důležitá je v takovéto době informovanost. Kde získáváte potřebné zprávy?
Veřejné zdroje, televize, tu tiskovku vlády jsme poslouchali v rozhlase. Museli jsme dost pozorně, abychom vymysleli možnost alespoň nějakého prodeje. Ačkoli to zní až úsměvně, opravdu jsme detailně poslouchali, jak máme mít zřízené okénko, jak můžeme vystrčit ruku s jídlem atd.

Takže oficiální informace zatím žádné?
Zatím ne.

K vám často chodí cizinci. Chtějí po vás nějaké informace?
Ano, přišli turisti bydlící v přilehlých Airbnb, s nimiž máme smluvně domluvené snídaně. Ti přišli jako každé ráno s vouchery a vůbec nevěděli, co se děje, neměli žádné informace. Říkali, že mají snídaně ještě v neděli i pondělí, kdy měli odletět domů. Když jsme se jich ptali, jak chtějí letět domů, tak byli zaražení a začali se pídit po nějakých informacích. Poslali jsme je na ambasádu a jsme sami zvědaví, jak dopadnou.

V tuto chvíli omezení platí na deset dní s tím, že nikdo moc neví, co bude potom. Může pro vás taková situace být i likvidační?
Těch deset dní my jako majitelé přežijeme. Spíš je mi líto lidí, s nimiž spolupracujeme a kterým v tuto chvíli nemůžeme vůbec nic slíbit. Samozřejmě řešíme s majitelem domu, jak to bude s nájmem, které je tady na Andělu opravdu vysoké.

A dodavatelé?
Situace je taková zmatená, takže nám sem třeba přišel jeden pán nabízet nějaké čerstvé ryby. Tak jsme ho museli odmítnout. Ale kupříkladu naši dodavatelé vín nám už před týdnem oznámili, že přestanou jezdit do ciziny a tedy brát objednávky nad rámec skladových zásob. My jsme si nějak obří zásoby také nedělali.