Podnikatelka Jana Novotná rozjela společně s manželem před několika lety menší cestovní agenturu. Současná krize jí naprosto změnila život. Naplánovanou sezonu zrušila ze dne na den. Odříct musela všechny objednávky svých klientů.

Neustálá komunikace s dopravci, hotely i zákazníky ji naprosto vyčerpávala. Se svými problémy se proto rozhodla svěřit Koučink Centru, které jí nabídlo zdarma pomoc.

„Během našich sezení se paní Novotná soustředila na to, co může sama dělat pro zlepšení své situace a omezení stresu a nejistoty. Uvědomila si, že se stresuje věcmi, které nemůže ovlivnit,“ prozradila koučka Lenka Kabancová.

Ilustrační foto
Pandemie i obavy o staré lidi. Pražská linka důvěry čelí náporu hovorů

„Pomohli jsme jí ke konstruktivnímu řešení a přehodnocení plánů,“ dodala Kabancová. Jana Novotná se s nenadálým stresem nakonec vyrovnala a našla si brigádu.

Nejste na to sami

Koučink Centrum po vypuknutí koronavirové krize spustilo projekt Nejste na to sami. V jeho rámci pořádá pro klienty zdarma sezení online.

„Celý projekt jsme spustili, abychom mohli lidem v tísni nabídnout rozhovory zaměřené na řešení jejich situace. Během 24 hodin nám nabídlo pomoc více než 50 profesionálních koučů. Zavázali se odpracovat na tisíc hodin. To jen tak mimochodem znamená tři miliony korun,“ vysvětlila zakladatelka centra Lenka Zelinglová.

Podle ní lidé nejčastěji hledají pomoc s řešením složitých klíčových rozhodnutí. „Bavíme se s nimi o napětí, nečekaných změnách, efektivním využití práce z domova a způsobu, jak skloubit starost o děti a práci v domácnosti,“ vysvětlila Zelinglová.

Služba je určena i firmám, a je poskytována v českém i anglickém jazyce. Zdarma bude zatím do konce června, poté organizátoři uvažují o jejím zpoplatnění.

Claudia a Francesco zůstali v době epidemie koronaviru v Česku.
Italský pár přečkal koronavirus v Praze, nešetří obdivem ani upřímností