Program klubového setkání zahájil odborný seminář na téma Podnikatelská rizika, který připravil partner akce Pojišťovna VZP, a.s. (PVZP). Tomáš Urban, vedoucí oddělení Pojištění podnikatelských rizik PVZP, upozornil na rizika spojená s podnikáním a možnosti, jak jim efektivně čelit, zejména v kontextu legislativní úpravy Nového občanského zákoníku.

„Významná je ochrana, kterou poskytuje pojištění například v oblasti odpovědnosti podnikatelů. Podle právní úpravy platné od roku 2014 totiž odpovědnost statutárních orgánů již nepodléhá limitům stanoveným v Zákoníku práce, a jednatelé firem tak v případě způsobené škody ručí celým svým majetkem," zdůraznil Urban a upozornil, že šetřit na pojištění se nemusí vyplatit.

Jeho slova podpořila také obchodní ředitelka PVZP Halina Trsková, která uvedla i konkrétní případ firemního klienta. Ten se při krátké cestě do zahraničí sice pojistil proti úrazu, ale neměl pojištění odpovědnosti. V rámci balíčku služeb, který pojišťovna pro tento případ nabízí tak ušetřil zhruba dvacet korun.

„Klient jel do sousedního státu kopat hrob. Souhra nešťastných událostí způsobila, že do vyhloubené jámy spadl, zlomil si nohu a navíc přitom poškodil náhrobek vedlejšího hrobu. Z hrobu jsme klienta samozřejmě zachránili a náklady za ošetření jeho úrazu uhradili. Škodu na poničeném náhrobním kameni v řádech desetitisíců korun, které by bývala kryla odpovědnostní pojistka, již však musel uhradit sám," popsala Halina Trsková kuriózní pojistnou událost.

Druhou část programu letního setkání KPCG tvořil networking, tedy navazování kontaktů a nových obchodních příležitostí mezi přítomnými hosty. Příjemnou neformální atmosféru v zahradě Villy Schwaiger podpořil bohatý raut hostitelské restaurace Stejkárna a degustace růžových vín moravského vinařství Spielberg. Klubovou akci KPCG pro účastníky předchozích ročníků ocenění Český Goodwill a partnery projektu připravila česká poradenská skupina HPCG ve spolupráci se společností Lagardere a mediálním partnerem rádiem ZET.