Kuchyň funguje v budově, kterou vlastní Národní galerie, už druhý týden. Koncept vymyslel známý podnikatel v gastronomii Tomáš Karpíšek, majitel michelinské hvězdy za podnik La Degustation Bohême Bourgeoise a zakladatel restaurační sítě Ambiente nebo provozovatel oblíbených hospod Lokál.

„I kdyby si otevřel rozhlednu ve sklepě, budou mu tam chodit lidi,“ říká o něm kolega z branže a kuchař Zdeněk Pohlreich, jehož proslavil televizní pořad Ano, šéfe. Do Kuchyně chce Karpíšek nalákat hlavně českou klientelu, byť v okolí Hradačanského náměstí se pohybují především zahraniční turisté. „Jsme přesvědčeni, že se na Pražský hrad může vrátit podnik pro Čechy,“ citoval Karpíška server Týden.cz.

V reportáži magazínu Forbes zase majitel zval novináře na terasu, která nabízí netradiční pohled na Prahu, jedno z velkých lákadel Kuchyně. „Víme, že je tady riziko a že nám asi bude trvat déle, než se z toho stane populární místo, kam se stojí za to vyškrábat. Ale ten výhled za to přece stojí, ne?“ ptá se devětačtyřicetiletý Karpíšek.

Zatím to vypadá, že zákazníci odpovídají kladně. Výhled si chválí stejně jako dobré pivo a chutné jídlo. V nové hospodě na Hradčanech se čepuje plzeň podle zásad Lokálu. Odtud přešel rovněž šéfkuchař Marek Janouch. „Vycházíme z receptů a postupů starých kuchařských knih, podle kterých se vařilo v palácové kuchyni už od 16. století. Nabídneme pečenou drůbež, masa upravená v celku, zvěřinu, omáčky a tradiční i pozapomenuté přílohy,“ přiblížil pro Mediář.cz Janouch.

Ale klasický jídelní lístek nečekejte. „Kuchaři vás nechají nadzvednout pokličky, přivonět a vybrat si, na co máte zrovna chuť. Menu u nás nenajdete, vše si vyberete svými smysly,“ láká oficiální facebookový profil Kuchyně.

Architektka Tereza Froňková obnovila původní prostor kuchyně v Salmovském paláci a interiér současné hospody zařídila velmi jednoduše - dominuje velký sporák a přidány byly prvky dávných šlechtických kuchyní v Evropě. A podobně to přece vypadalo v pohádkové hospodě, kam se pak bál čert Janek s hodností Vraníka (hrál jej Ondřej Vetchý) vstoupit.

Logo na základě předchozí úspěšné spolupráce navrhl Karpíškově dalšímu podniku Miloš Najbrt ze Studia Najbrt. A ještě pozor na další zvláštnost Kuchyně. „Každý den mezi 15. a 17. hodinou zůstávají naše hrnce zavřené. Máme tak možnost načerpat energii a připravit čerstvá jídla na večerní servis. O této pauze vám rádi nabídneme třeba hladinku nebo nealkoholické nápoje,“ informuje restaurace na Facebooku. Mezi prvními recenzemi hostů zatím převažuje spokojonost. "Připadali jsme si jako na nedělním obědě u babičky," chválí jeden z příspěvků na sociální síti.