Nejprve vás uklidníme ‒ pokud s přípravou začnete teď, máte stále šanci, že vaše dítě zvládne přijímací zkoušky na výbornou. Musíte se zaměřit především na to, jaký typ přípravy zvolíte, a vše si dobře naplánovat. Efektivní přístup a kvalita přípravných materiálů jsou totiž rozhodující. Je velmi důležité počítat s tím, že každé dítě je jiné a vyhovuje mu jiný typ přípravy, případně jejich kombinace. Jednotlivé typy přípravy rozebereme níže.

Přijímačky nanečisto

V boji proti strachu a trémě ze samotného přijímačkového dne pomohou Přijímačky nanečisto. Vyzkoušejte si vše s předstihem, dokud ještě máte čas dopilovat strategii ke zkouškám. V sobotu ráno dorazíte na zvolené místo konání, kde si dítě společně s ostatními uchazeči ve třídě pod vedením administrátora napíše testy z matematiky a českého jazyka. Vše probíhá v režimu jako u ostrých přijímaček ‒ stanovený čas, povolené pomůcky, vyplňování odpovědí do záznamového archu. Výsledky se dozvíte během pár dnů včetně srovnání, jak si stojíte mezi ostatními uchazeči, a podrobného rozboru toho, které části testu byly pro vaše dítě nejvíc problematické.

Prezenční kurzy

Nevíte, co by se v ostrých přijímacích zkouškách mohlo objevit? Nebo si vaše dítě není jisté, že rozumí látce, kterou probírá ve škole, a chce mít u zkoušek větší jistotu? V tom případě vám pomohou intenzivní prezenční kurzy, kde zkušení lektoři s dětmi zopakují veškerou látku k přijímacím zkouškám. Na kurzech si děti v malých skupinkách natrénují jednotlivé typy úloh a v poslední hodině si pod vedením lektora napíší test, který odpovídá tomu přijímačkovému.

Tištěná a online příprava

Další možností je zvolit přípravu v pohodlí domova. Tady můžete vybírat z nabídky tištěných a online materiálů. V tomto případě však vyžaduje příprava trochu disciplíny a samostatnosti. V rámci přípravy na poslední chvíli jsme ve Scio připravili balíček online přípravy, který kombinuje tematicky rozdělený interaktivní kurz s látkou potřebnou k přijímacím zkouškám společně s online testy.

Kdo dává přednost tužce a papíru před monitorem může zvolit klasickou tištěnou sadu testů, která obsahuje kombinaci testů z matematiky a českého jazyka včetně záznamových archů. I v domácím prostředí můžete trénovat testy na čas a seznámit se s jejich podobou a způsobem záznamu odpovědí do záznamových archů. V případě, že si chcete krom testů natrénovat i rychlé a efektivní řešení úloh, můžete sáhnout po cvičebnici, která vysvětluje látku a řešitelské strategie na více než stovce úloh. Většina úloh má často i více způsobů a metod řešení, avšak ne všechny jsou stejně rychlé. Při řešení přijímačkového testu je pak rychlost jedním z důležitých předpokladů úspěchu.

S přípravou na poslední chvíli můžete začít už teď na www.scio.cz/prijimacky.