Jediným vlastníkem PVS je hlavní město Praha. Hodnota spravovaného majetku společnosti činila loni 44 miliard Kč. Na investicích vydala společnost loni 1,86 miliardy korun. Opravila například vodovod v Drnovské ulici v Praze 6 nebo čerpací stanici na Floře. Letos chce investovat přes dvě miliardy korun. V seznamu investičních akcí jsou opravy vodovodů, kanalizace i vodohospodářských objektů či retenčních nádrží.

Co ovlivňuje cenu vody? 

Vodárenské společnosti v Česku často upozorňují na to, že se do vodovodní infrastruktury investuje méně, než je potřeba. Právě investice do infrastruktury podle vodáren výrazně ovlivňují ceny vody. V Praze voda zdražila od začátku dubna, lidé za ni nyní zaplatí 85,18 koruny za metr krychlový. Předtím cena vodného a stočného stoupla od letošního ledna na 79 korun za metr krychlový.

Hlavním úkolem PVS v roce 2015, stejně jako v předchozích letech, byla správa vodohospodářského majetku, jeho obnova a rozvoj. Základní kapitál je 5,445 milionu a vlastní kapitál 175,544 milionu korun. PVS zaměstnává 106 lidí.

Čtěte také: Pražské KCP se loni vymanilo ze ztráty, mělo zisk 85 mil. Kč