Završila se tak jedna kapitola proměny velkého pražského brownfieldu na moderní čtvrť. V příštím roce Penta dokončí i rezidenční část Waltrovky s celkem 700 byty a rodinnými domy, velkým parkem a občanskou vybaveností včetně mateřské školky.

OCENĚNÍ ZA KVALITU

„Velký zájem o Waltrovku ze strany nadnárodních investorů bereme jako ocenění naší strategie zaměřené na výjimečnou kvalitu, architekturu a veřejný prostor.

Vysoký standard chceme udržet také u dalších projektů,“ uvedl Pavel Streblov, ředitel Penty pro kancelářskou výstavbu. Jednotlivé budovy i celý projekt Waltrovky získaly řadu ocenění. K nejvýznamnějším patří CEE Quality Awards za nejlepší rozvojový projekt ve střední a východní Evropě.

OBCHOD ZA MILIARDY

Korejský investor ocenil také skladbu významných nájemců jako například firmy Oracle Czech, Johnson & Johnson, Sberbank či Centrum pohybové medicíny fyzioterapeuta Pavla Koláře. Cenu obchodu ani jedna ze stran nezveřejnila, podle odhadů měla přesáhnout 250 milionů eur, tedy zhruba 6,3 miliardy korun.

Penta získala téměř dvacetihektarový zanedbaný areál někdejší továrny na letecké motory Walter Engines v roce 2012 od irského developera Red Group, který si s plány na kompletní přestavbu ukrojil příliš velký krajíc. Celkové náklady na výstavbu Waltrovky, která se tak v Praze stala průkopníkem vzniku celé nové čtvrti na místě vysloužilého výrobního areálu, nakonec přesáhly pět miliard korun. 

Penta Investments je majitelem společnosti VLM, která je vydavatelem regionálních Deníků.