Vyplývá to z rámcové smlouvy, kterou podepsal pražský dopravní podnik se společností Klement. „K rekonstrukci dojde v průběhu příštího roku,“ řekla mluvčí dopravce Aneta Řehková. Jde o rekonstrukce toalet ve stanicích metra Zličín, Hůrka, Lužiny, Radlická, Nové Butovice a Karlovo náměstí ve vestibulu směrem do Resslovy ulice. Za rekonstrukci zaplatí dopravní podnik celkem 26 milionů korun.

Už letos prošly proměnou, nebo jsou těsně před dokončením, toalety v deseti stanicích pražského metra. Konkrétně jde o stanice Anděl, Náměstí Republiky, Vltavská, Palmovka, Skalka, I. P. Pavlova, Náměstí Míru, Dejvická, Staroměstská a Nádraží Holešovice.

Společnost Klement získala v roce 2017 zakázku na rámcovou smlouvu na opravu toalet v pražském metru. Jde o kompletní přestavbu a změnu stavebních dispozic. Každé veřejné toalety jsou nově vybaveny kamerovým systémem, turnikety, bezbariérovou kabinkou či přebalovacím pultem.  Po modernizaci toalet se cena za jejich použití zvýší na deset korun. Klement patří Liboru Sadílkovi, který ovládá například i společnost Eltodo.