Od 1. prosince podnik předá linku 192 (okružní linka po Malé Straně) společnosti About Me a od ledna linku 227 Háje - Nedvězí dopravci ČSAD Polkost. „Dohodli jsme se na předání výkonů dvou linek jiným dopravcům,“ potvrdil mluvčí DPP Daniel Šabík.

V případě DPP jde o změnu přístupu: když vyšlo najevo, že dopravce nemá řidiče pro všechny výkony, nabídli se Ropidu jiní dopravci, DPP ale předání částí výkonů odmítal.

Podle odpovědi Ropidu na žádost o informace podle zákona o svobodném přístupu k informacím dostal Ropid nabídku od tří dopravců: Valenta, Stenbus a Luděk Špacír. „Předání linek jinému dopravci je ovšem možné pouze za podmínky, že se původní dopravce aktivně provozování nějaké linky vzdá. Tento předpoklad zatím nebyl naplněn,“ uvedl v půlce října v odpovědi náměstek ředitele Ropidu pro městskou dopravu Martin Šubrt.

V případě linky 192 dojde od prosince ke spojení s linkou 194, která jezdí na pravém břehu Vltavy. O přesunu linky 227 ke společnosti ČSAD Polkost bylo rozhodnuto už dříve.

Nedostatek řidičů může být i důvodem k přehodnocení stávajícího systému autobusových linek v Praze a okolí, na což tlačí především dopravní podnik.