Stanice pražského metra Palmovka je v pořadí již dvacátou šestou zastávkou, kde Dopravní podnik hl. m. Prahy nainstaloval novou navigaci s číslováním výstupů, a to od nástupiště až po jednotlivé východy z obou vestibulů.

Ilustrační foto.
Kde je ta tramvaj?! Aktuální data o pohybu spojů MHD jsou už volně k dispozici

Rozhodně se nejedná jen o nahodilé nekoncepční změny. Práce ve stanicích metra jsou sice prováděny v rámci pravidelné obnovy polepu informačního systému, ale do realizace byla zahrnuta doporučení Jednotného integrovaného systému hlavního města (JIS).

Systém je propojen i s Lítačkou

Informaci o nové navigaci na Palmovce přinesl dopravní podnik na svém twitterovém účtu a reakce uživatelů na sebe nenechaly dlouho čekat. Objevil se zde i dotaz, proč navigace nezahrnuje také označení příslušných spojů na povrchu, ke kterým východy vedou.

Mobilní aplikace má předcházet tragickým střetům tramvají s chodci.
Pozor tramvaj! Mobilní aplikace „zacinká“, když hrozí střet

„Čísla linek nejsou na navigaci kvůli častým změnám v povrchové dopravě. IS by byl v mnoha případech neaktuální. Navíc pouze číslo linky nestačí, informace by musela být doplněna i o směr jízdy, a to současný informační systém z kapacitních důvodů není schopen zobrazit,“ vysvětluje na Twitteru dopravní podnik.

Číslování výstupů stanic metra je zahnuto ve vyhledávači spojení na stránkách pražského dopravního podniku a je propojeno i s aplikacemi Idos a Lítačka. Další stanicí, ve které se v nejbližších týdnech chystá výměna stávající navigace za novou je Národní třída, po ní přijde na řadu Ládví.