Podle ministra dopravy Dana Ťoka si SŽDC letos nechá vypracovat studii a projektovou dokumentaci na dokončení rekonstrukce. "Náklady na dokončení rekonstrukce budou ve stovkách milionů," uvedl dnes po tiskové konferenci.

Grandi Stazioni měla nádraží v nájmu 

SŽDC vypověděla loni na podzim nájemní smlouvu na nádraží firmě Grandi Stazioni, která nestihla komplex včas zrekonstruovat. SŽDC zaplatila firmě 565 milionů korun jako úhradu prokazatelných nákladů, které při rekonstrukci proinvestovala, a o dalších 200 milionů se správa železnic s italskou firmou soudí.

Grandi Stazioni měla nádraží v nájmu od roku 2003 výměnou za rekonstrukci objektu. Pokud by rekonstrukci zvládla dokončit do loňského 16. října, získala by právo na pronájem nádražních prostor na dalších 30 let. Za 13 let od podpisu smluv opravila jen část budovy a odbavovací halu nádraží. Boční trakty a fasáda Fantovy budovy se rekonstrukce dosud nedočkaly. SŽDC podle Ťoka letos investuje do oprav a rekonstrukcí desítek nádraží v ČR kolem 600 milionů korun. Nádraží loni podnik převzal od Českých drah.

Čtěte také: Na nástupištích hlavního nádraží v Praze ráno nesvítila světla