Nový obchod Primark s celkovou prodejní plochou více než 4700 metrů čtverečních, rozprostřený na třech podlažích, vznikne v objektu na Václavském náměstí 47 na rohu s Opletalovou ulicí. Zákazníci v nabídce najdou nejnovější módu pro ženy, muže i děti, včetně obuvi, módních doplňků, spodního prádla, ale také například potřeb pro domácnost.

Budova, kterou staví developerská společnost Flow East, je navržena s cílem co nejnižší energetické náročnosti. Toho je dosaženo použitím řady opatření. jako je inteligentní LED osvětlení, vysoce účinná trojitě zasklená fasáda nebo energeticky úsporné vertikální dopravní systémy v celém objektu. Před samotným otevřením prodejny budou prostory ještě přizpůsobeny specifickým potřebám Primarku.

Primark v Londýně.
Řetězec Primark míří na Václavské náměstí. Stavba domu budila vášně

„Hledali jsme vhodnou lokalitu pro otevření našeho prvního českého obchodu a tento objekt nám poskytl skvělou příležitost, jak být v samém srdci města,” říká Tom Meager, ředitel pro oblast nemovitostí společnosti Primark.

Začne nábor zaměstnanců

„Jsme potěšeni, že si Primark pro svůj první český obchod vybral právě naši vlajkovou loď, budovu The Flow Building. Jedná se o ultramoderní stavbu na jednom z nejznámějších náměstí v Evropě, která nabízí unikátní příležitost těžit z nepřehlédnutelného vzhledu v samém srdci hlavního města České republiky,” uvedl James Woolf, šéf a zakladatel společnosti Flow East.

Požár ve výloze na Václavském náměstí.
Ohnivá show na Václavském náměstí: ve výloze klenotnictví řádily plameny

Primark bude pro svou pražskou prodejnu hledat zaměstnance napříč profesemi – včetně vedení obchodu, prodejních asistentů a manažerů, pokladních, skladníků nebo pracovníků zodpovídajících za vystavení zboží.

V minulém měsíci otevřel Primark svůj první obchod ve střední Evropě, ve slovinské Lublani, a také oznámil plány na vstup do Polska.

Mezi starou a novou budovou Národního muzea se zkušebně pokládají koleje, na Václavské náměstí by se mohly vrátit tramvaje.
Drahý návrat tramvají na Václavské náměstí: Musí se zkoumat strop metra