„Vnímáme velkou podporu, za kterou jsme samozřejmě rádi. Uvědomujeme si vážnost aktuální epidemiologické situace. Nakupování pod širým nebem je však dle odborných posudků lékařů bezpečnější a zdravější,“ popisuje Jiří Sedláček ze spolku Archetyp, který trhy organizuje. „I když dodržet vládní omezení je velmi těžké, po dohodě s krizovým štábem Desítky jsme se rozhodli zahájit zkušební provoz.“

Organizátor farmářských trhů na Náplavce v Praze zrušil kvůli vládním omezením sobotní prodej.
Zavřené trhy. Farmáři utlumují výrobu, část úrody museli zaorat

Na základě vládních opatření musí z trhu, jenž se uskuteční tradičně od 9 do 18 hodin, zmizet káva, občerstvení, rukodělné výrobky, ale také květiny, přestože pocházejí z Česka.

Podmínkou je dodržování hygienických pravidel

K dispozici bude jediný vchod, pořadatelé tak budou mít slušný přehled o příchozích, jejichž počet mohou regulovat. Jakékoliv případné problémy pomůže řešit městská i státní policie, s jejichž představiteli bylo pořádání trhů konzultováno.

Podívejte se na fotky se značkami, že mají restaurace zavřeno. Foto: Vojta Gallo
Radnice zlevňují nájmy podnikatelům, ti čekají pomoc hlavně od státu

„Spolupráce návštěvníků je nutná. Ráda bych je poprosila, aby respektovali, že počet občanů na náměstí musí být omezený. Apeluji na to, aby se všichni pohybovali se zakrytým nosem i ústy a dodržovali hygienická pravidla, včetně rozestupů ve frontě,“ žádá místostarostka části Jana Komrsková (Piráti).