Podle mediálního zástupce firmy Vladimíra Michny by mělo být během dubna v Praze prvních sto vozidel, do konce roku pak pět set. Systém je podobný, jako u jiných carsharingových služeb: auta si zájemce vyhledá, rezervuje a odemkne přes mobilní aplikaci, vše je samoobslužné.

Zájemce o využívání Anytime carshare si stáhne bezplatnou aplikaci z Apple Store nebo Google Play a provede online registraci, která trvá do 15 minut. Stačí vyfotit průkaz totožnosti, řidičský průkaz a pořídit selfie.

Ceny začínají od 1,99 Kč za minutu použití vozidla a uživatel nic dalšího neplatí. Služba zahrnuje benzín, mytí i pojištění vozu. Součástí je i bezplatné parkování v modrých a fialových zónách. Platba proběhne automaticky po ukončení pronájmu z připojené platební karty. Car4Way začíná na necelých pěti korunách.

Carsharingové firmy cílí na fakt, že lidé auto využívají obvykle jen čtyři procenta z celkového času. Přitom musí hradit náklady na servis, údržbu, tankování i parkování, a to i v době, kdy auto vůbec nepoužívají. „Odhaduje se, že jeden sdílený vůz může v Praze uvolnit 8 až 15 parkovacích míst,“ uvedl Anytime v tiskové zprávě. V podstatě jde ale o půjčovnu aut s výhodami v podobě snadnějšího přístupu nebo bezplatného parkování.

Společnost Anytime carshare začala poskytovat služby v oblasti pronájmu aut v roce 2012. V současné době provozuje flotilu více než 8000 automobilů v různých segmentech. Působí ve 14 městech ve čtyřech zemích, zejména v Rusku, Bělorusku a Kazachstánu. Anytime vlastní skupina Mikro Kapital Group, kterou v roce 2008 založil podnikatel Vincenzo Trani.