Web Ctidoma.cz uvedl, že hodnota transakce přesáhla 80 milionů eur (zhruba dvě miliardy korun) a obchod financuje Česká spořitelna. Štěrboholské nákupní centrum provozuje společnost SES Spar European Shopping Centers, která řídí na tři desítky obchodních center v Evropě.

„Europark je zajímavý tím, že má k dispozici ještě dalších 180 tisíc čtverečních metrů plochy. Kapacitu centra tím můžeme zdvojnásobit a udělat ho tak ještě atraktivnějším, než momentálně je,“ citovala média Hanu Gavendovou, členku dozorčí rady DBK Praha. Společnost má přinést k mezinárodním zkušenostem SES znalost českého maloobchodního prostředí i development a managment obchodních center.

Cílem společného podniku je tedy další rozvoj Europarku na jihovýchodním okraji Prahy. Ambicí SES a DBK je být jasnou jedničkou ve spádové oblasti, pokračovat v úspěšném marketingu a být první volbou zákazníků pro rodinný i hobby nákup. Europark ročně navštíví více než čtyři miliony lidí. Obchodní centrum vhodně kombinuje obchody a restaurace s dalšími službami včetně organizování rodinných akcí.

Specialitou je Pirátský dětský svět pro ratolesti nakupujících ve věku tři až deset let. Oblíbenou atrakcí se stalo discgolfové hřiště fungující od roku 2017. Zájemci si mohou zahrát na osmi koších přímo v pasáži Europarku. Vedení štěrboholského centra organizuje rovněž módní přehlídky či charitativní akce. Europark vznikl v roce 2002, dostupnější se stal o pět let později díky přímému sjezdu z Jižní spojky.