Důvoden jsou již skoro rok přetrvávající opatření vlády ČR související s pandemií koronaviru, která omezila provoz v sektoru hotelů, restaurací a právě také kaváren.

Současný vývoj situace podle řetězce nenasvědčuje tomu, že by se v blízké budoucnosti situace změnila tak, aby se pražské kavárny a restaurace vrátily k tržbám roku 2019.

„Hlavní město je v současné chvíli nejvíce postiženo odlivem turistů, absencí kancelářských pracovníků a stejně tak studentů, kteří jsou našimi stěžejními hosty. Musíme konstatovat, že podpora vlády ČR zdaleka nepokrývá naše náklady, a proto jsme bohužel nuceni s výše zmíněným výhledem učinit takto zásadní rozhodnutí," informovala na svých stránkách firma.

Děkujeme všem našim pražským zákazníkům za přízeň, kterou nám po léta věnovali a věříme, že se opět setkáme v lepších časech, doplnil plzeňský řetězec, který má pobočky i v dalších deseti českých městech.

K podobnému kroku se podle serveru Seznam zpravy odhodlal před nedávnem konkurenční řetězec Costa Coffee. Ten zmrazil s příchodem nového roku velkou část svých poboček v Česku. Na dobu neurčitou zavřel kavárny v hlavním městě i mimo něj. Jen v Praze se toto opatření dotklo 18 provozoven.