Firma změnu adresy oficiálně oznámila ve středeční tiskové zprávě. „Deloitte je dynamicky a rychle rostoucí firma, což se projevuje na stále se zvyšujícím počtu zaměstnanců a tlaku na co nejpříjemnější pracovní prostředí. Ekosystém společností se v posledních letech výrazně proměňuje. Také proto jsme se rozhodli přestěhovat do jedné z technologicky nejvyspělejších kancelářských budov v Praze,“ uvedla Diana Rádl Rogerová, řídící partnerka Deloitte.

Churchill I má pracovní místa rozdělana do openspace a menších kanceláří, interních zasedacích místností, hubů a alternativních prostor. Zaměstnanci Deloitte mohou uvítat klienty v dalších šestnácti „zasedáčkách“, kavárně dCafé nebo využít třeba coworkingové patro. „Na ploše pěti tenisových kurtů (1 337 metrů čtverečních) v něm mohou zaměstnanci, klienti i další zájemci využít multimediální kreativní prostředí pro nejrůznější účely,“ popisuje česká pobočka nadnárodní auditorské a finanční společnosti.

Nové sídlo nedaleko Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE) poskytne rovněž takzvané „quiet rooms“, doslova tiché pokoje. Lidé by si tam měli připadat jako v obýváku, zbrusu nová budova nabízí rovněž tělocvičnu a posilovnu. Pracovní pauzy se dají trávit také na jedné z několika teras s krásným výhledem na Pražský hrad.

Součástí projektu bude i zkratka na hlavní nádraží

Interiéry navrhovali architekti z Atelier Kunc Architects. „Kancelářské prostory jsme navrhli jako obytnou krajinu: pohodlný a příjemný interiér, který stírá rozdíl mezi klasickým pracovním prostředím a pocitem domácí pohody. Náš architektonický koncept je postavený na fenoménu hubů, jednotlivá patra mají každý svůj střed, svůj vlastní hub s kavárnou a výhledem,“ popsal architekt Michal Kunc.

Developerský projekt Penty myslel rovněž na ekologii - třeba pro splachování toalet je využívána dešťová voda. Díky moderním technologiím se dá označit jako „Smart Building“, tedy chytrá budova. Podle Deloittu v zasedacích místnostech a openspace funguje osvětlení na základě signálu z čidel přítomnosti. „Čidla jsou teplotní a jsou spolehlivější, než tradiční pohybová,“ tvrdí firma v tiskovém sdělení.

Až bude Churchill kompletně hotov, mohli by se obyvatelé i návštěvníci Prahy 3 dočkat zkratky z hlavního nádraží na Žižkov, případně Vinohrady. Už nyní ke kolejím vedou z prostoru mezi administrativními budovami schody a lávka. Zatím se tam sice jít nesmí, ale Penta počítá, že přechod bude po domluvě se Správou dopravní železniční cesty (SŽDC) fungující součástí projektu.