„S nástupem letní sezony jsme se rozhodli nabídnout cestujícím na Terminálu 2 službu Security FastTrack, která jim zajistí rychlejší proces odbavení během bezpečnostní kontroly. Chceme tím zvýšit standard poskytovaných služeb a komfort pro cestující. Věříme, že zejména v náročném letním období, které klade maximální nároky na provozní kapacity letiště, ji cestující ocení,“ říká Jiří Petržilka, výkonný ředitel neleteckého obchodu Letiště Praha.

Stejná služba byla doposud dostupná pouze pro cestující prémiových cestovních tříd či pro členy vyššího statusu věrnostních programů leteckých společností.

Pražské letiště vybralo provozovatele duty free obchodů.
Duty free obchody na letišti v Praze mění nájemce. Za osm miliard na 10 let

Službu lze objednat on-line na internetových stránkách Letiště Praha nebo přímo v prostorách odletové haly Terminálu 2, a to prostřednictvím samoobslužného kiosku. „K zakoupení slouží kromě online aplikace také čtyři Smart kiosky umístěné v Terminálu 2 u informační přepážky, dále u samoodbavovacích kiosků a také v prostoru poblíž bezpečnostní kontroly. Při dostatečné kapacitě Security FastTracku se tak budou moci cestující v podstatě na poslední chvíli sami rozhodnout až při zhodnocení aktuální situace na letišti, zda služby pro rychlejší průchod využijí,“ doplňuje Petržilka.

Při rezervaci si cestující volí datum a konkrétní časový úsek průchodu bezpečnostní kontrolou v rozpětí 30 minut. Na jeden časový úsek je v rámci jednoho nákupu možné zakoupit nanejvýše pět vstupů. Cena služby Security FastTrack pro jednu osobu je 150 Kč. Služba je rovněž zahrnuta v balíčku doprovodných služeb při on-line objednávce parkování na Letišti Praha.

Architektonická výstava.
Jak bude vypadat letiště v Ruzyni? Podobu přiblíží výstava vizualizací