Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čeští zaměstnanci jsou nejméně spokojení za poslední tři roky

/ANKETA/ Z nejnovějšího globálního průzkumu Workmonitor společnosti Randstad vyplynulo, že roste chuť zaměstnanců změnit pracovní místo. Největší ochota změnit zaměstnavatele panuje ve výrobních firmách a v zemědělství, změnám jsou více nakloněni i pracovníci z oboru IT a telekomunikací. Na „práci na celý život“ věří jen třetina Čechů, pro dvě třetiny zaměstnanců je to již přežitek.

3.8.2017
SDÍLEJ:
Zvětšit fotografii

Ilustrační foto.Foto: Thinkstock.com

Roste nespokojenost a chuť změnit zaměstnání

Ve srovnání s posledním čtvrtletím se mezi českými zaměstnanci o 5 procentních bodů zvýšila chuť ke změně zaměstnání (z 20 na 25 procent). „Souvisí to jednak s rostoucím sebevědomím zaměstnanců, které je posilováno současnou širokou nabídkou pracovních míst, jednak s růstem nespokojenosti lidí v současném zaměstnání. Což je tak trochu paradox, vezmeme-li v potaz stále se zvyšující snahy zaměstnavatelů o novinky v péči o zaměstnance, rozšiřování benefitů, důraz na dobré pracovní prostředí atd.,“ komentuje Hana Púllová, ředitelka personální společnosti Randstad. Oproti předchozímu čtvrtletí se totiž více než zdvojnásobil (nárůst z 5 na 11 procent) počet dotazovaných, kteří jsou nespokojeni s prací pro stávajícího zaměstnavatele. Je to vůbec nejvyšší míra nespokojenosti za poslední 3 roky měření.

Nejvíce nespokojených (15 procent) přitom připadá na nejmladší věkovou kategorii 18 – 24 let. Naopak nejvíce jsou se svým zaměstnavatelem spokojeni lidé ve věku 25 – 34 let. Míra spokojenosti je o něco vyšší u žen než u mužů. Většina respondentů průzkumu je navíc přesvědčena o tom, že takzvaná "práce na celý život" již zanikla. V Česku se jedná o 67 procent a globálně o 73 procent dotazovaných.

Kdo změnil zaměstnavatele a proč?

Během posledních šesti měsíců vyměnilo zaměstnavatele 17 procent lidí. Nejčastěji (zhruba z 30 procent) šlo o zaměstnance ve věku 18 až 34 let. „Jde o věkovou skupinu, která je nejpružnější a ke změnám nejotevřenější. S rostoucím věkem a výší dosaženého vzdělání pak míra fluktuace klesá,“ říká Púllová. Nejčastějším důvodem k odchodu bylo získání lepších podmínek, nespokojenost se stávajícím zaměstnavatelem a osobní touhy po změně práce.

Pokud jde o obory, tak k největší fluktuaci zaměstnanců a změnám zaměstnavatele došlo v oblasti výrobního průmyslu (dělnické profese), výrobě potravin, zemědělství a lesnictví a tradičně silně fluktuujícím odvětvím byla v sektoru služeb oblast hotelnictví a stravování. Velký počet lidí změnil práci a zaměstnavatele také v oblastech IT služeb a telekomunikací, které jsou, co se týče nabídky práce extrémně konkurenční a zaměstnavatelé se o zaměstnance doslova přetahují.

Kdo hledá novou práci?

Aktivně aktuálně hledá novou práci 9 procent dotazovaných, přičemž mírně převažují ženy (10 procent) nad muži (7 procent), a 16 procent po nových pracovních nabídkách a příležitostech spíše pokukuje.

Nejintenzivněji hledají novou práci mladí muži do 24 let (17 procent) a ženy ve věku 45 až 54 let (14 procent). S rostoucím stupněm dosaženého vzdělání respondentů se počet těch, kteří hledají práci, snižuje. Co se týče oborů, tak v současnosti hledají novou práci převážně lidé zaměstnaní v zemědělství a lesnictví a ve výrobě potravin.

V těchto oborech mají zaměstnanci také největší strach ze ztráty pracovního místa. Naopak nejméně ohroženi ztrátou pracovní pozice se cítí lidé pracující v telekomunikacích a IT.

Autor: Redakce

Jste spokojeni se svým zaměstnáním?

Ano.

17 %

Ne.

83 %

Hlasovalo: 6

Anketa byla ukončena

3.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Předseda Strany zelených Matěj Stropnický.
5

Jsem gay, prohlásil den před volbami šéf zelených Matěj Stropnický

Ondřej Kolář.

Praha nemá dopravní strategii, tvrdí starosta Prahy 6

Petr Pravda: Oblíbení starostové mohou stranám přinést dobré výsledky

Politolog Petr Pravda řekl Pražskému deníku: "Oblíbení starostové městských částí mohou stranám přinést dobré výsledky." Už zítra půjdou (nejen) Pražané k volebním urnám a budou volit své poslance. Má smysl v letošních volbách kroužkovat jednotlivé kandidáty? Jak politikům pomáhají v bojích o voliče sociální sítě? 

AKTUALIZOVÁNO

Nehody více než čtyřiceti vozidel zablokovaly dálnici D6 u Prahy

Silnici mezi Kladenskem u Pavlova a Prahou-západ ochromila hromadná nehoda. Od středečního rána se zde stala řada nehod. 

Největší festival deskových her zavítal do Tyršova domu. Koná se už po sedmnácté

„Vyměníš slámu za ovce?“ I tuto větu můžete tento týden slýchat v Tyršově domě na Újezdě. Nebojte se, nezměnil se ve směnárnu zemědělců ani v blázinec. Koná se tu již 17. ročník festivalu Deskohraní, na kterém si můžete zahrát 501 druhů stolních her a například tak povyměňovat slámu za ovce v oblíbených Osadnících z Katanu.

Kellnerova nadace odmítá Babišova slova, že nejde o charitu

Rodinná nadace nejbohatšího Čecha Petra Kellnera a jeho manželky Renáty se ohradila proti slovům dalšího miliardáře a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše v časopisu Forbes, že Kellner si udělal školu, ze které pro sebe čerpá dobré absolventy. Babiš magazínu řekl, že takovou činnost nepokládá za charitu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení